Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (European Institute of Innovation & Technology – EIT)

 

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT)  to niezależna jednostka UE mająca za zadanie wzmocnienie zdolności Europy do innowacji poprzez wsparcie współpracy przedsiębiorców i innowatorów z nauką i biznesem. EIT jest największym europejskim ekosystemem innowacji, który zrzesza ponad 2000 partnerów ze wszystkich sektorów. Instytut został utworzony w 2008 r., a jego siedziba główna znajduje się w Budapeszcie na Węgrzech. EIT stanowi integralną część programu  ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji Horyzont Europa.

 

Czym zajmuje się EIT?

EIT to międzynarodowa sieć partnerstw skupionych wokół obszarów tematycznych odpowiadających na najważniejsze globalne wyzwania. EIT wpiera rozwój dynamicznych, długoterminowych partnerstw ogólnoeuropejskich wśród przedstawicieli biznesu, instytucji naukowych i badawczych, uczelni wyższych oraz startupów.

Posłuchaj i dowiedz się dlaczego warto współpracować w ekosystemie innowacji EIT:

.

EIT działa za pośrednictwem dziewięciu Wspólnot Wiedzy i Innowacji (z ang. KIC – Knowledge and Innovation Communities), skupionych wokół obszarów tematycznych odpowiadających na najważniejsze problemy współczesnej Europy i świata. EIT jest obecny w całej Europie, a także w Izraelu oraz w Dolinie Krzemowej.

Wspólnoty realizują swoje działania w trzech obszarach:

 

Jak działają Wspólnoty Wiedzy i Innowacji KIC?


Wspólnoty Wiedzy i Innowacji EIT KICs zrzeszają organizacje partnerskie w tzw. trójkącie wiedzy, łącząc i kreując współpracę pomiędzy przedstawicielami przemysłu i biznesu, instytucjami naukowo-badawczymi i uczelniami. najważniejsze cele wspólnot EIT KICs to:

  • tworzenie innowacyjnych produktów i usług,
  • rozwój firm opartych na innowacjach,
  • wykształcenie nowej generacji przedsiębiorców.

 

Obecnie w EIT funkcjonuje dziewięć Wspólnot Wiedzy i Innowacji KIC, z których każda koncentruje się na konkretnym globalnym wyzwaniu:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.