Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Szczegółowe informacje o rodzaju wsparcia udzielanego przez sektorową wspólnotę EIT Urban Mobility.

Cele Wspólnoty:

  • Umożliwienie zmian: podjęcie wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem miast, jak również z przeciążeniem sieci transportowej. Celem jest stworzenie przestrzeni miejskich, w których będzie się lepiej żyło. Środkiem do jego osiągnięcia jest stworzenie platformy oraz sieci miast europejskich i światowych, służących współpracy, wymianie najlepszych praktyk, jak również zwiększaniu skali i wdrażaniu rozwiązań.
  • Budowanie potencjału: szkolenie następnej generacji praktyków w zakresie mobilności miejskiej. Poprzez różne formaty, szkolenia adresowane są do wszystkich grup docelowych, umożliwiając holistyczne zrozumienie mobilności miejskiej i dążąc do przezwyciężenia fragmentacji w systemie edukacji.
  • Tworzenie możliwości: wykorzystywanie i unowocześnianie pomysłów w celu ich wdrożenia poprzez projekty innowacyjne. Projekty innowacyjne EIT w zakresie mobilności miejskiej będą ukierunkowane na wyzwania, oparte na rynku i zorientowane na rozwiązania. Przyczynią się one do przezwyciężenia wyzwań związanych z wydajnym ekologicznie i bezpiecznym transportem miejskim, wykorzystaniem danych oraz zmianą przepisów i zachowań.
  • Dostarczanie rozwiązań: umożliwianie i aktywowanie najzdolniejszych europejskich zespołów rozpoczynających działalność, które rozważają nowe zastosowania, systemy modeli biznesowych i dane w celu rozwoju świata mobilności w mieście. EIT Urban Mobility stworzy środowisko przyjazne dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność, które zapewni dostęp do klientów, partnerów i infrastruktury.

Edukacja:

  • Studia magisterskie – Program studiów magisterskich, które oferują nie tylko edukację technologiczną na najlepszym europejskim poziomie, ale także dają unikalną wiedzą na temat przedsiębiorczości, tworzenia firm, poznania dwóch różnych uczelni podczas programu, a także międzynarodowego środowiska.
  • Studia doktoranckie – Unikalna szkoła doktorska, która pomaga połączyć wiedzę technologiczną z mocnym zapleczem w dziedzinach innowacyjności I przedsiębiorczości.
  • Competence Hub  – Kursy i szkolenia są otwarte dla wszystkich, skierowane do każdego – od wynalazców, poprzez przedsiębiorców, po pracowników przemysłu na różnym etapie kariery. Znajdziesz tutaj nie tylko kursy poświęcone zagadnieniom technologicznym ale również biznesowym.

Wsparcie innowacji i startupów:

  • Accelerator programme – Akcelerator EIT Urban Mobility to program realizowany w pięciu europejskich ośrodkach regionalnych za pośrednictwem partnerów, którego celem jest przeniesienie na wyższy poziom początkujących firm z sektora mobilności. EIT Urban Mobility poszukuje zespołów rozpoczynających działalność we wczesnej fazie rozwoju, które mają pomysły biznesowe na zmniejszenie zatorów i zwiększenie wydajności systemu transportowego. Innowacyjne podejścia, które sprawią, że dojazd do pracy będzie szybszy lub przyjemniejszy. Koncepcje przyspieszające przejście na niskoemisyjne lub bezemisyjne formy transportu oraz wszelkie inne możliwe pomysły, które pomogą rozwiązać problemy związane z mobilnością.
  • ScaleTHENGlobal – w EIT Urban Mobility poszukują najbardziej obiecujących startupów zajmujących się mobilnością miejską, które posiadają innowacyjne rozwiązania odpowiadające na wyzwania miejskie. ScaleTHENGlobal wspiera startupy w zwiększaniu skali ich działalności w Europie, napędzaniu wzrostu i wchodzeniu na rynki międzynarodowe.
  • Projekty Innowacyjne  – projekty innowacyjne mają sprostać wyzwaniom związanym z mobilnością miejską, przed którymi stoją europejskie miasta. W ramach zorientowanego na działanie programu innowacyjnego wykorzystywane są pomysły i testowane w realnym życiu. EIT Mobility zajmuje się również zmianami regulacyjnymi i zmianami zachowań, które są niezbędne do poprawy jakości życia w mieście dla wszystkich obywateli. W ramach programu innowacyjnego współtworzone są pomysły, co prowadzi do propozycji projektów, demonstracji nowych rozwiązań, rozwoju żywych laboratoriów i tworzenia wartości komercyjnej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.