Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Krajowy Punkt Kontaktowy PR Horyzont Europa
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Dział Krajowego Punktu Kontaktowego PR Horyzont Europa (KPK) w strukturze Biura Współpracy Międzynarodowej (BWM) Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wspiera uczestnictwo polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw oraz innych podmiotów w Programie Ramowym Unii Europejskiej w zakresie badań i innowacji Horyzont Europa.

Zadaniem KPK jest informowanie o konkursach, organizowanie dni informacyjnych, seminariów, konferencji, prowadzenie strony internetowej, przygotowywanie analiz statystycznych, publikacji i biuletynów. Dla bardziej zaawansowanych beneficjentów proponujemy pogłębione usługi konsultacyjne, bezpośrednie doradztwo w zakresie przygotowania wniosków oraz wsparcie na różnych etapach realizacji projektów. Bezpłatną pomocą służy Państwu kilkudziesięciu wysokiej klasy ekspertów posiadających wiedzę z zakresu programów sektorowych, jak i budowy konsorcjów, prowadzenia negocjacji, przygotowania wniosków projektowych, lobbingu, koordynacji i rozliczeń formalno-finansowych projektów. Istotne wsparcie otrzymacie Państwo również w przypadku rozwiązywania problemów prawnych, własności intelektualnej, pozyskania kredytów i uczestnictwa w dedykowanych programach rozwoju technologii bazujących na partnerstwie publiczno-prywatnym.

KPK finansuje i koordynuje działalność 6 Horyzontalnych Punktów Kontaktowych – w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi i Poznaniu. Polską społeczność biznesową i naukową wspiera również Biuro NCBR w Brukseli, promujące polskie priorytety w Brukseli i organizujące wiele spotkań informacyjnych z reprezentantami instytucji europejskich.

Wykorzystujemy cały nasz potencjał i wieloletnie doświadczenie dotyczące prowadzenia unijnej polityki i mechanizmów wsparcia dla obszaru badań, rozwoju technologii i innowacji. Eksperci KPK to osoby oficjalnie mianowane przez Komisję Europejską i pełniące funkcję National Contact Points – oznacza to, że ich obowiązkiem jest nieść zainteresowanym jednostkom pomoc w uczestnictwie w PR UE, ale też gwarantuje dostęp do wiedzy bezpośrednio z Komisji Europejskiej i udział w pracach nad założeniami i zasadami wszelkich inicjatyw w ramach Horyzontu Europa. Eksperci KPK wnieśli swój znaczący wkład w budowę Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA), przygotowanie kolejnych programów ramowych – 6.PR, 7.PR, Horyzontu 2020 i Horyzontu Europa. W ramach NCBR, którego częścią jesteśmy od listopada 2020 r., współpracujemy obecnie przy programowaniu działań ze środków europejskich na nową perspektywę finansową oraz działamy na rzecz harmonizacji grantowej oferty krajowej z ofertą nowego programu ramowego.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług konsultacyjnych i szkoleniowych.

Potrzebujesz zwięzłych informacji o Krajowym Punkcie Kontaktowym (KPK) i Programie Ramowym Horyzont Europa? Teraz znajdziesz je w jednym miejscu – w naszej najnowszej ulotce, którą możesz pobrać tutaj:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.