Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Krajowy Punkt Kontaktowy PR Horyzont Europa
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Krajowy Punkt Kontaktowy PR Horyzont Europa (KPK) w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wspiera uczestnictwo polskich jednostek naukowych, przedsiębiorstw oraz innych podmiotów w Programie Ramowym Unii Europejskiej w zakresie badań i innowacji Horyzont Europa. Zadaniem KPK jest informowanie o konkursach, organizowanie dni informacyjnych, seminariów, konferencji, prowadzenie strony internetowej, przygotowywanie publikacji i biuletynów. Dla bardziej zaawansowanych beneficjentów proponujemy pogłębione usługi konsultacyjne, bezpośrednie doradztwo w zakresie przygotowania wniosków oraz mentoring.

Wraz z nami polską społeczność biznesową i naukową wspiera biuro Business & Science Poland (BSP) w Brukseli. Oprócz pomagania polskim jednostkom w pozyskiwaniu finansowania na badania i rozwój ze środków unijnych, BSP oferuje także wsparcie w zakresie uczestnictwa w procesie decyzyjnym i legislacyjnym na forum UE.

Działania KPK w Programie Horyzont Europa są wspomagane przez 11 Regionalnych Punktów Kontaktowych mieszczących się w największych ośrodkach akademickich. Pomocą służy Państwu kilkudziesięciu wysokiej klasy ekspertów posiadających wiedzę z zakresu programów sektorowych, jak i budowy konsorcjów, prowadzenia negocjacji, przygotowania wniosków projektowych, lobbingu, koordynacji i rozliczeń formalno-finansowych projektów. Istotne wsparcie otrzymacie Państwo również w przypadku rozwiązywania problemów prawnych, własności intelektualnej, pozyskania kredytów i uczestnictwa w dedykowanych programach rozwoju technologii bazujących na partnerstwie publiczno-prywatnym.

Dokładamy wszelkich starań, aby świadczyć usługi na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Wykorzystujemy cały nasz potencjał i wieloletnie doświadczenie dotyczące prowadzenia unijnej polityki i mechanizmów wsparcia dla obszaru badań, rozwoju technologii i innowacji. Eksperci KPK wnieśli swój znaczący wkład w budowę Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA), przygotowanie kolejnych programów ramowych – 6PR, 7PR, Horyzontu 2020 i Horyzontu Europa – oraz przygotowanie i implementację funduszy strukturalnych.

Szanowni Państwo, zapraszamy do skorzystania z naszych rad i wsparcia w przygotowywaniu nowych wniosków projektowych. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zdobyć wiele wartościowych grantów i że odniesiemy wiele sukcesów. Państwa zadowolenie będzie dla nas największą nagrodą.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.