Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

OPEN RESEARCH EUROPE – szybkie i transparentne publikowanie dostępne dla beneficjentów programów ramowych

Open Research Europe (ORE) to stworzona na zlecenie Komisji Europejskiej platforma do publikowania w formule open access, która jednocześnie zapewnia niezależnych recenzentów i jest darmowa dla wszystkich beneficjentów programów ramowych. Dzięki istnieniu tej platformy beneficjenci Horyzontu 2020 oraz Horyzontu Europa mogą wywiązać się z obowiązku publikowania w formule open access publikacji naukowych, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Sama procedura jest bardzo transparentna i szybka. Publikację składa się za pomocą platformy ORE i po sprawdzeniu przez ORE kwestii edycyjnych w ciągu 10 dni publikacja jest dostępna na portalu do przeczytania i pobrania przez wszystkich zainteresowanych jako preprint. Po publikacji w serwisie,  ORE wyznacza odpowiednich recenzentów, którzy dokonują oceny publikacji i zamieszczają swoją opinię w serwisie.  Autor ma szansę poprawić swój artykuł na podstawie opinii recenzentów.

Cały proces jest transparentny (zarówno uwagi jak i poprawki publikacji są widoczne – można pobrać zarówno preprint jak i finalną wersję publikacji). Po zakończeniu etapu recenzji publikacja jest udostępniana repozytoriom, które zapewnią najszerszy możliwy dostęp do publikacji.

Szczegóły tego, w jaki sposób publikować w ORE, znajdą Państwo na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.