Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zielony Horyzont, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o wybranych strategiach UE

Zapraszamy na nasz nowy cykl spotkań online pod hasłem „Zielony Horyzont”, którego celem jest przybliżenie Państwu najnowszych strategii i programów Komisji Europejskiej związanych z Europejskim Zielonym Ładem. Tematem pierwszego spotkania już 23 marca 2023 będzie nowe podejście do zrównoważonej niebieskiej gospodarki w UE.

Europejski Zielony Ład i Plan Naprawy Gospodarczej dla Europy (Recovery Plan for Europe) zdefiniują europejską gospodarkę na wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Niebieska gospodarka ma tutaj zasadnicze znaczenie, ponieważ jej zrównoważony rozwój jest niezbędny do osiągnięcia celów UE w zakresie środowiska i klimatu. Oceany, morza i wody śródlądowe są regulatorem klimatu, oferują czystą energię, dają nam tlen, żywność i wiele innych zasobów. Aby w pełni włączyć niebieską gospodarkę do Zielonego Ładu i strategii odbudowy, Komisja przyjęła nowe podejście do zrównoważonej niebieskiej gospodarki w UE.

Szczegółowy program na rzecz niebieskiej gospodarki ma na celu wsparcie w osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu i uzupełnienie pozostałych inicjatyw Komisji dotyczących różnorodności biologicznej, żywności, energii, mobilności, bezpieczeństwa, danych i innych.

Aby przybliżyć Państwu najnowsze strategie i programy związane z Europejskim Zielonym Ładem rozpoczynamy nowy cykl webinariów „Zielony Horyzont”. Tematem pierwszego spotkania, które odbędzie się 23 marca 2023 r. będzie nowe podejście do zrównoważonej niebieskiej gospodarki w UE: „Przekształcenie niebieskiej gospodarki UE na rzecz zrównoważonej przyszłości”. [REJESTRACJA]

Kolejne tematy w ramach naszego cyklu:

  1. W kierunku zielonego transportu – 26 kwietnia 2023  [REJESTRACJA]
  2. Zielone miasta – 24 maja 2023 [REJESTRACJA]
  3. RePowerEU, strategia dla wodoru i rozwoju fotowoltaiki – 13 czerwca 2023 [REJESTRACJA]
  4. Strategie UE dla badań i innowacji w przemyśle – 3 października 2023  [REJESTRACJA].

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.