Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zielony Horyzont, czyli wszystko co chcecie wiedzieć o wybranych strategiach UE

Zapraszamy na nasz nowy cykl spotkań online pod hasłem „Zielony Horyzont”, którego celem jest przybliżenie Państwu najnowszych strategii i programów Komisji Europejskiej związanych z Europejskim Zielonym Ładem. Tematem pierwszego spotkania już 23 marca 2023 będzie nowe podejście do zrównoważonej niebieskiej gospodarki w UE.

Europejski Zielony Ład i Plan Naprawy Gospodarczej dla Europy (Recovery Plan for Europe) zdefiniują europejską gospodarkę na wiele lat, a nawet dziesięcioleci. Niebieska gospodarka ma tutaj zasadnicze znaczenie, ponieważ jej zrównoważony rozwój jest niezbędny do osiągnięcia celów UE w zakresie środowiska i klimatu. Oceany, morza i wody śródlądowe są regulatorem klimatu, oferują czystą energię, dają nam tlen, żywność i wiele innych zasobów. Aby w pełni włączyć niebieską gospodarkę do Zielonego Ładu i strategii odbudowy, Komisja przyjęła nowe podejście do zrównoważonej niebieskiej gospodarki w UE.

Szczegółowy program na rzecz niebieskiej gospodarki ma na celu wsparcie w osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu i uzupełnienie pozostałych inicjatyw Komisji dotyczących różnorodności biologicznej, żywności, energii, mobilności, bezpieczeństwa, danych i innych.

Aby przybliżyć Państwu najnowsze strategie i programy związane z Europejskim Zielonym Ładem rozpoczynamy nowy cykl webinariów „Zielony Horyzont”. Tematem pierwszego spotkania, które odbędzie się 23 marca 2023 r. będzie nowe podejście do zrównoważonej niebieskiej gospodarki w UE: „Przekształcenie niebieskiej gospodarki UE na rzecz zrównoważonej przyszłości”. [REJESTRACJA]

Kolejne tematy w ramach naszego cyklu, które już przygotowujemy:

  1. RePowerEU, strategia dla wodoru i rozwoju fotowoltaiki,
  2. EU Urban Agenda, w połączeniu z Nową Agendą Miejską i Kartą Lipską,
  3. Sustainable and Smart Mobility Strategy,
  4. Green Deal Industrial Plan.

Rejestracja na kolejne spotkania wkrótce zostanie otwarta.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.