Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

„Regiony na Horyzoncie”, czyli maj z HPK Polska Wschodnia

Kampania Krajowego Punktu Kontaktowego „Regiony Na Horyzoncie” zbiega się w maju z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym wyjątkowym miesiącu przenosimy się na wschód Polski. Zaprezentujemy działalność oraz specjalizacje Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Wschodnia (HPK PW), który oferuje unikalny model wsparcia dla wszystkich podmiotów zainteresowanych programem Horyzont Europa w makroregionie złożonym z województw: lubelskiego oraz podlaskiego.

Horyzont Europa w trosce o zdrowie

W maju kampania „Regiony na Horyzoncie” skupiona będzie na temacie jakości życia w szerokim kontekście obejmującym ochronę gleb, produkcję żywności wysokiej jakości oraz wybrane aspekty ochrony zdrowia. Obszary te należą do priorytetowych wyzwań Komisji Europejskiej i znajdują swój wyraz w licznych tematycznych konkursach ogłaszanych w programie Horyzont Europa. Tematyka ta dominuje również wśród beneficjentów programu z makroregionu Polska Wschodnia.

Przez cały miesiąc eksperci HPK PW będą prowadzić szkolenia online oraz dyżury eksperckie mające na celu przybliżenie zainteresowanym założeń programu Horyzont Europa. Natomiast 28 maja br. HPK PW zaprasza do Lublina na konferencję stacjonarną pt.: „Jakość życia – środowisko i zdrowie”już teraz zapisz tę datę w kalendarzu!

Pierwsze ze szkoleń online, 7 maja br. pt. „Horyzont Europa dla początkujących. Kompendium wiedzy o programie”, skierowane będzie do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programem. Pozwoli ono uczestnikom zdobyć wiedzę na temat zasad udziału, rodzajów konkursów oraz warunków finansowania projektów. Z kolei 10 maja br. zapraszamy do zapoznania się z możliwościami, jakie program Horyzont Europa oferuje w tematyce dotyczącej żywności, biogospodarki, zasobów naturalnych, rolnictwa i środowiska.

HPK PW specjalizuje się m.in. w finansowych aspektach programu HE, dlatego już 16 maja br. zaprasza na kolejne szkolenie, podczas którego eksperci HPK opowiedzą o tym, „Jak czytać, rozumieć i stosować zasady finansowe programu Horyzont Europa?”, wyjaśnią, jak zaplanować budżet, jakie koszty będą uznane za kwalifikowalne, a także – w jaki sposób należy rozliczać projekty finansowane z HE w trakcie realizacji i po ich zakończeniu.

Podczas szkolenia „Fundusze UE dla regionu”, 20 maja br. zespół HPK PW wspólnie z m.in. Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), Regionalnym Punktem Kontaktowym Programu Interreg Litwa – Polska w Białymstoku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Ministerstwem Zdrowia oraz Domem Polski Wschodniej w Brukseli, omówią możliwości wsparcia finansowego UE dla regionu Polski Wschodniej. Eksperci HPK PW przedstawią ofertę Horyzontu Europa oraz synergię pomiędzy poszczególnymi ośrodkami wsparcia beneficjentów w pozyskiwaniu tych środków.

Kulisy pracy eksperta

Przypominamy jednocześnie, że poza szkoleniami dotyczącymi możliwości udziału w konkursach programu Horyzont Europa, Komisja Europejska nieustannie prowadzi nabór na ekspertów oceniających wnioski projektowe. Praca w charakterze eksperta KE to szansa na zdobycie cennego doświadczenia międzynarodowego i wiedzy o tym, jak przygotować dobry wniosek projektowy. Ekspertem KE może zostać każdy, kto posiada dużą wiedzę w swoim obszarze lub doświadczenie w zarządzaniu projektami międzynarodowymi. Kulisy pracy eksperta będą tematem szkolenia organizowanego przez HPK Polska Wschodnia 21 maja br. Wszystkich zainteresowanych tym tematem zachęcamy również do zapoznania się z najnowszą publikacją Krajowego Punktu Kontaktowego – kompleksowym przewodnikiem „Jak zostać ekspertką lub ekspertem Komisji Europejskiej?”, który przybliża zasady ubiegania się o tę funkcję.

Jakość życia – środowisko i zdrowie

Zwieńczeniem kampanii w regionie HPK Polska Wschodnia będzie konferencja – Dzień Informacyjny Horyzontu Europa, której tematem przewodnim będzie „Jakość życia – środowisko i zdrowie”. Spotkanie stacjonarne odbędzie się 28 maja br. w Lublinie. W konferencji wezmą udział eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, HPK Polska Wschodnia oraz beneficjenci programów ramowych działający w makroregionie wschodnim. Będzie to również doskonała okazja, aby porozmawiać z ekspertami obecnie pracującymi dla Komisji Europejskiej i poznać mechanizmy oceny wniosków.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych z woj. lubelskiego i podlaskiego

HPK PW zaprasza osoby zainteresowane udziałem w Programie Horyzont Europa do kontaktu mejlowego, telefonicznie lub podczas indywidualnych konsultacji z ekspertami i ekspertkami w regionie. – O dofinansowanie na realizację projektów badawczych w programie HE trzeba ubiegać się w trybie konkursowym, w środowisku międzynarodowym. To spora konkurencja, która może zniechęcić już na starcie. Dlatego warto poprosić o pomoc i my taką pomoc oferujemy – zarówno naukowcom, którzy prowadzą nowatorskie projekty badawcze, jak i przedsiębiorcom, wprowadzającym innowacyjny produkt na rynek – mówi dr Andrzej Stępniewski, kierownik HPK Polska Wschodnia.

HPK Polska Wschodnia na co dzień prowadzi szkolenia, warsztaty, dni informacyjne, dyżury eksperckie. Pomaga zrozumieć, jak znaleźć odpowiedni dla siebie konkurs, jak czytać dokumentację konkursową, czy jak skonstruować budżet i napisać dobry wniosek projektowy.

HPK PW zaprasza na szkolenia i konsultacje m.in. w następujących obszarach: :

  • Aspekty finansowe w Horyzoncie Europa
  • Open Access i Data Management
  • IPR
  • Gender Equality Plans

Lista majowych szkoleń HPK Polska Wschodnia

Data szkoleniaTematLink do rejestracji
7 maja 2024
online
Horyzont Europa dla początkujących. Kompendium wiedzy o programie.Rejestracja
10 maja 2024
online
Oferta Programu Horyzont Europa w obszarze „Żywność, biogospodarka, zasoby naturalne, rolnictwo i środowisko”Rejestracja
16 maja 2024
online
Jak czytać, rozumieć i przestrzegać zasad finansowych programu Horyzont Europa?Rejestracja
20 maja 2024
online
Fundusze UE dla RegionuRejestracja
21 maja 2024   onlineZa kulisami pracy eksperta KERejestracja
28 maja 2024  stacjonarnie – LublinJakość życia – środowisko i zdrowieRejestracja

Zapraszamy do kontaktu i gwarantujemy kompleksową pomoc!

Zespół HPK Polska Wschodnia

Dane kontaktowe:

Biuro Koordynatora w Lublinie

Obszar działalności: woj. lubelskie

Instytut Agrofizyki im. Bohdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk

Doświadczalna 4, 20-290 Lublin

tel. 81 744 50 61, wew. 118, e-mail: hpkwschod@ipan.lublin.pl

Biuro Partnera w Białymstoku

Obszar działalności: woj. podlaskie

Politechnika Białostocka

Wiejska 45 A, 15-351 Białystok

Budynek Rektoratu PB, pokój 17 B

tel. +48 508 908 838, e-mail: hpk@pb.edu.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.