Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zielony Horyzont – w kierunku zielonego transportu. Spotkanie #2

(Data i czas/Date & Time):
26/04/2023  12:00 - 13:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK, NCBR

Spotkanie #2 – w kierunku zielonego transportu
w ramach cyklu online

26 kwietnia w godz. 12.00-13.30.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale konieczna jest rejestracja (na dole strony).

PROGRAM SPOTKANIA 26 kwietnia 2023 

W trakcie webinaru poruszone zostaną zagadnienia odnoszące się do roli Strategii zrównoważonej i inteligentnej mobilności w transformacji sektora transportowego, a także znaczenia agendy badawczej programu ramowego Horyzont Europa w tym procesie.

Transport odgrywa kluczową rolę w życiu codziennym społeczeństwa, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Jest nieodzownym elementem przepływu towarów i usług, a także mobilności ludzi. Jednakże, wszechobecność transportu ma także swoje złe strony dla środowiska, takie jak emisje gazów cieplarnianych, zanieczyszczenie powietrza, degradacja środowiska naturalnego oraz kongestie komunikacyjne w miastach.

Ekologizacja transportu jest odpowiedzią na wskazane wyzwania sektora transportowego. Natomiast, aby możliwe było podjęcie działań na poziomie unijnym opracowana została Strategia na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności. Fundamentem realizacji wskazanej strategii jest działalność innowacyjno-badawczo-rozwojowa, prowadzona w ramach programu ramowego Horyzont Europa (w dziedzinach takich jak elektromobilność, inteligentne systemy transportowe, bezpieczeństwo drogowe, logistyka czy transport publiczny, mające na celu tworzenie bardziej zrównoważonego, ekologicznego i efektywnego systemu transportowego).

Główną rolę w rozwoju innowacyjności transportu odgrywają partnerstwa współprogramowane jak: Towards zero-emission road transport (2ZERO), Zero Emission Waterborne Transport (ZEWT) i Connected, Cooperative & Automated Mobility (CCAM).

AGENDA 

ZAPRASZAMY!

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.