Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zielony Horyzont – Zielone Miasta

(Data i czas/Date & Time):
24/05/2023  14:00 - 15:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie OnLine
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

To już kolejne wydarzenie w ramach cyklu Zielony Horyzont. Tym razem webinarium dedykowane będzie unijnym politykom dotyczącym miast. Zapraszamy 24 maja 2023 r., w godzinach 14:00-15:30 na spotkanie on-line z ekspertami zajmującymi się tematyką miejską.

Naszymi gośćmi będą Aleksandra Olejnik z Komisji Europejskiej, która zajmuje się Misją neutralne klimatycznie i inteligentne miasta; Elżbieta Wołoszyńska – Wiśniewska, dyrektorka d/s edukacji UNEP/GRID Warszawa oraz Aldo Vargas – Tetmajer, koordynator krajowego punktu URBACT działającego przy Związku Miast Polskich.

Tematyka miejska już od kilkunastu lat znajduje się w ścisłym kręgu działań Komisji Europejskiej. Miasta zajmują około 3% powierzchni Ziemi, ale za to wytwarzają około 72% wszystkich globalnych emisji gazów cieplarnianych. Ponadto miasta szybko się rozwijają; szacuje się, że w Europie do 2050 r. prawie 85% Europejczyków będzie mieszkać w miastach. Miasta są również tyglem, w którym współistnieją i krzyżują się strategie neutralności klimatycznej w zakresie energii, transportu, budynków, a nawet przemysłu i rolnictwa. Ponieważ gęstość użytkowania i infrastruktury w miastach jest wyższa, istnieje również większy potencjał integracji międzysektorowej i złożonej infrastruktury. Ponadto miasta mają dostęp do większego kapitału i know-how oraz mogą tworzyć korzyści skali niezbędne do pilotowania i rozwijania nowych pomysłów i koncepcji.

Wstępna Agenda

Rejestracja/Registration

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.