Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIT Community Booster ogłosił listę 20 projektów wybranych w ramach programu New European Bauhaus

Z  puli 1029 nadesłanych aplikacji wybrano 20 innowacyjnych europejskich start-upów oraz scale-upów, które wezmą udział w projekcie EIT Community Booster. Firmy otrzymają kompleksowe wsparcie mentoringowe oraz  finansowe o wartości 50 tys. euro. Program EIT Community Booster prowadzony jest przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) przy udziale pięciu Wspólnot Wiedzy i Innowacji w celu wspierania innowacyjnych przedsięwzięć w obszarze New European Bauhaus.

EIT Booster Community będzie pomagać wybranym przedsięwzięciom stworzyć możliwość wprowadzenia zrównoważonych zmian dla miast, przemysłu, klimatu, żywności, dobrostanu i poprawy ogólnej jakości życia obywateli Europy. Zwycięskie zespoły zostały wybrane spośród 1029 aplikacji nadesłanych z 37 krajów i działają w szerokim spektrum sektorów i branż. Wybrane innowacje obejmują np. zrównoważone gospodarstwa miejskie czy wykorzystanie drobnoustrojów glebowych do generowania światła i energii, a także przekształcanie fasad budynków w celu wzrostu i ochrony bioróżnorodności i fauny w przestrzeni publicznej.

Pełną listę przedsięwzięć i innowacji, które otrzymają wsparcie od EIT Community Booster, można znaleźć tutaj.

Nowy Europejski Bauhaus łączy naukę, technologię, sztukę i kulturę w walce ze zmianami klimatu. W tym celu NEB będzie wspierać przedsięwzięcia mające na celu opracowanie skutecznych rozwiązań na rzecz zrównoważonego stylu życia Europejczyków.  Koncentrując się na wspieraniu europejskich przedsiębiorców, startupów i młodych talentów, poprzez rozwój ich umiejętności, świadczenie usług wspierających biznes i działania edukacyjne, inicjatywa ta przyczyni się do realizacji Europejskiego Zielonego Ładu.

Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) chce wykorzystać swój paneuropejski ekosystem do pobudzania innowacyjności społeczności EIT na rzecz Nowego Europejskiego Bauhausu. EIT przeznaczy na ten cel 5 mln euro w latach 2021–2022 poprzez trzy strumienie wsparcia:

  • CITIZEN ENGAGEMENT,
  • BUSINESS BOOSTER
  • JUMPSTARTER.

Inicjatywa realizowana jest przez EIT Climate-KIC, EIT Digital, EIT Food, EIT Manufacturing i EIT Urban Mobility.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.