Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Na blacie stołu leży elektroniczny kalendarz i klawiatura komputerowa
Fot. Pixabay.com

Własność intelektualna w projektach – wybierz szkolenie dla swojego obszaru

  • Opublikowano: 2 września 2021
  • Autor: redakcja

Zagadnienia własności intelektualnej (Intellectual Property – IP) są podstawą każdego projektu w programie Horyzont Europa. Zachęcamy do udziału w szkoleniach, których celem jest wspieranie budowania potencjału IP w pełnej skali: od świadomości do strategicznego wykorzystania. Cykl szkoleń rozpoczyna się 8 września 2021 od wprowadzenia do IP, poprzez webinaria sprofilowane pod poszczególne obszary, m.in. agri-food, biotechnologia, ICT, SME.

Jak każdy inny zasób, IP musi być zarządzane i wykorzystywane strategicznie, aby zapewnić płynną współpracę i zmaksymalizować wpływ wyników projektu. Jednak małe i średnie przedsiębiorstwa często borykają się z oceną i ochroną własności intelektualnej, którą wnoszą do projektu w ramach współpracy. Zadanie opracowania strategii zarządzania i wykorzystywania nowego IP, generowanego wspólnie z partnerami, może wydawać się trudne.

European IP Helpdesk zapewnia bezpłatne wsparcie europejskim MŚP i beneficjentom grantów badawczych finansowanych przez UE w zarządzaniu ich własnością intelektualną w projektach realizowanych m.in. w międzynarodowych konsorcjach.

CZYTAJ TAKŻE: Horizon IP Scan – nowa usługa dla MŚP zaangażowanych w projekty Horyzontu Europa

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą webinariów organizowanych przez IPR Helpdesk:

Szkolenia IPR

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.