Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Prof. Piotr Sankowski otrzymał czwarty już grant ERC!

Prof. Piotr Sankowski z Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał Proof of Concept Grant (PoC) 2023 przyznawany przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych (ERC). Jest to już czwarty grant ERC, który zdobył prof. Sankowski. W ramach projektu EXALT EXplainable ALgorithmic Tools zajmie się on wraz z zespołem badaniami podstawowymi z obszaru Explainable AI, czyli wyjaśnianiem sposobu podejmowania decyzji przez sztuczną inteligencję.

Piotr Sankowski, prezes IDEAS NCBR i profesor w Instytucie Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, otrzymał czwarty już w swojej karierze grant European Research Council. W 2010 roku otrzymał ERC Starting Grant, w 2015 – ERC Proof of Concept Grant, a w 2017 – ERC Consolidator Grant.

O Proof of Concept Grant mogą ubiegać się dotychczasowi laureaci grantów ERC (Starting, Consolidator, Advanced lub Synergy). Grant PoC w wysokości 150 tysięcy euro można przeznaczyć na komercjalizację wyników badań osiągniętych we wcześniejszym projekcie ERC.

W 2023 roku zaplanowano trzy terminy składania wniosków o grant PoC, z całkowitym rocznym budżetem wynoszącym 30 mln euro. Laureaci grantów ERC wciąż mogą aplikować o finansowanie Proof of Concept Grant w ramach trzeciej rundy naboru w 2023 roku. Termin składania wniosków upływa 21 września 2023 r.

Wszystkie osoby zainteresowane tematem grantów ERC, planujące złożyć wniosek w najbliższych konkursach ERC, serdecznie zapraszamy na wydarzenia zaplanowane przez Dział Krajowego Punktu Kontaktowego w NCBR w lipcu 2023 r. Organizowane przez nas webinaria będą dotyczyły nowego Programu Pracy ERC 2024 oraz ERC Mentoring Initiative – mechanizmu wspierającego naukowców w aplikowaniu o granty ERC.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.