Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ponad 21 milionów euro na projekty kolejowe – otwarty konkurs Europe’s Rail 2023

Projekty o wartości 21,2 mln euro zostaną sfinansowane w ramach konkursu Europe’s Rail Call for Proposals 2023. Konkurs obejmuje tematykę planowania i kontroli zarządzania siecią, zarządzania mobilnością w środowisku multimodalnym oraz czynników umożliwiających korzystanie z technologii cyfrowych. Wnioski  można składać do 7 lutego 2024 r. do godz. 17:00.

Poprzez ten konkurs partnerstwo Europe’s Rail Joint Undertaking zamierza stworzyć synergię z SESAR 3 Joint Undertaking, promując zintegrowaną sieć lotniczą i kolejową na rzecz zrównoważonego i energooszczędnego systemu transportu multimodalnego w Europie. Ponadto dzięki temu konkursowi Europe’s Rail wzmocni swoją działalność badawczą, która jest niezbędna dla przyszłych badań naukowych i innowacji, obejmując takie tematy, jak hałas i wibracje, przyszłe systemy metra, różnorodność biologiczna, przełomowe rozwiązania w zakresie zarządzania zasobami, rozszerzenie sieci doktorantów oraz modernizację floty DAC i plan przepustowości.

Ponadto 4 października odbył się online Dzień Informacyjny 2023, podczas którego uczestnicy zapoznali się z europejskim programem badań naukowych i innowacji w dziedzinie kolejnictwa oraz wprowadzili możliwość zaangażowania się w uczynienie kolei bardziej atrakcyjnym środkiem transportu zarówno dla obywateli, jak i przedsiębiorstw w Europie. Prezentacje i nagrania z dnia informacyjnego są dostępne tutaj.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie Europe’s Rail Joint Undertaking.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.