Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo na rzecz transformacji europejskiego systemu kolejowego

Europe’s Rail Joint Undertaking

Celem Europe’s Rail JU jako partnerstwa instytucjonalnego jest stworzenie zintegrowanej europejskiej sieci kolejowej o dużej przepustowości poprzez wyeliminowanie barier dla interoperacyjności i zapewnienie rozwiązań umożliwiających pełną integrację, obejmujących zarządzanie ruchem, pojazdy, infrastrukturę i usługi, z myślą o szybszym przyjmowaniu i wdrażaniu projektów i innowacji . Należy w tym procesie wykorzystać ogromny potencjał cyfryzacji i automatyzacji w celu obniżenia kosztów kolei, zwiększenia jej przepustowości oraz zwiększenia elastyczności i niezawodności, a także powinno opierać się na solidnej referencyjnej architekturze funkcjonalnego systemu, wspólnej dla sektora, we współpracy z Agencją Kolejową Unii Europejskiej.

W tym względzie ogólnym celem partnerstwa będzie zapewnienie szybkiego przejścia do bardziej atrakcyjnego, przyjaznego dla użytkownika, konkurencyjnego, przystępnego cenowo, łatwego w utrzymaniu, wydajnego i zrównoważonego europejskiego systemu kolejowego, zintegrowanego z szerszym systemem mobilności. EU-Rail będzie wspierać rozwój silnego i konkurencyjnego w skali światowej europejskiego przemysłu kolejowego, przyczyniając się jednocześnie do stworzenia jednolitego europejskiego obszaru kolejowego (SERA).

EU-Rail będzie wspierać dostarczanie znacznie bardziej elastycznych podejść do planowania i zarządzania ruchem usług kolejowym, poprzez rozwój najnowocześniejszych technologii zaprojektowanych do wdrożenia w całej sieci kolejowej UE, pomoże także zwiększyć przepustowość dzięki inteligentnym technologiom, co jest kluczowe dla przyszłych zrównoważonych systemów mobilności.

Strona partnerstwa EU-Rail.

Europe’s Rail Work Programme 2023-2024

Osoba do kontaktu:

Łukasz Brzeziński
główny specjalista operacyjny
Dział Krajowego Punktu Kontaktowego
Tel.: 507 064 498
lukasz.brzezinski@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.