Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo na rzecz cyfrowej europejskiej przestrzeni powietrznej

SESAR Joint Undertaking

Zinstytucjonalizowane europejskie partnerstwo SESAR JU skupia szerokie grono interesariuszy z sektora prywatnego i publicznego. Zostało utworzone w celu przyspieszenia poprzez badania i innowacje realizację koncepcji cyfrowej europejskiej przestrzeni powietrznej. W tym celu wykorzystuje, rozwija i przyspiesza przyjmowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych do zarządzania konwencjonalnymi samolotami, dronami, taksówkami powietrznymi i pojazdami latającymi na większych wysokościach. Chodzi również o dostarczenie rozwiązań technologicznych niezbędnych do modernizacji i cyfryzacji zarządzania ruchem lotniczym (ATM) w Europie, zgodnie z europejskim centralnym planem ATM.

Chociaż SESAR jest przedsięwzięciem europejskim, zyskał światowe uznanie jako punkt odniesienia w modernizacji ATM. Rozwiązania SESAR są eksportowane na cały świat i implementowane są w standaryzacji tworzonej przez Międzynarodową Organizację Lotnictwa Cywilnego (ICAO). SESAR stworzył możliwości kierowania innowacjami technologicznymi w sektorze lotniczym (implikującym znacząco wzrost gospodarczy) na poziomie europejskim.

Strona partnerstwa SESAR JU.

Osoba do kontaktu:

Łukasz Brzeziński
główny specjalista operacyjny
Dział Krajowego Punktu Kontaktowego
Tel.: 507 064 498
lukasz.brzezinski@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.