Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Ulica, tory tramwajowe, przystanek. W tle budynek obrośnięty zielenią
Fot. Pixabay

Możliwości finansowania w ramach inicjatywy Nowy Europejski Bauhaus

Kilka programów finansowania unijnego o uzupełniających się zakresach wspiera transdyscyplinarną inicjatywę Nowego Europejskiego Bauhausu. Jednym z takich programów jest Horyzont Europa.

New European Bauhaus Booster 2.0 – Społeczność EIT opublikowała zaproszenie do wspierania europejskich start-upów lub przedsiębiorstw typu scale-up opracowujących innowacyjne rozwiązania zgodne z podstawowymi wartościami NEB: estetyką, zrównoważonym rozwojem i włączeniem. 20 najlepszych firm otrzyma usługi wsparcia o wartości 1 miliona euro. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca 2023!

Kolejne dwa dedykowane tej inicjatywie zaproszenia do demonstracji realizowane w ramach dwóch misji i w ramach klastra 4 Horyzontu Europa:

 1. Zazielenianie miast i przywracanie ich naturalnego charakteru na rzecz rewitalizacji miast, odporności i neutralności klimatycznej (Urban greening and re-naturing for urban regeneration, resilience and climate neutrality)
  Wspólne zaproszenie między dwoma misjami: Neutralne dla klimatu i Inteligentne Miasta oraz Misją Adaptacja do zmian klimatu.
  Budżet: 40 mln euro,
  Termin: 27 kwietnia 2023 r
 2. Demonstrator w dzielnicach Przystępnych Mieszkań (Affordable Housing District Demonstrator)
  To drugi nabór na demonstratory w dzielnicach przystępnych cenowo, stosujących koncepcję Nowego Europejskiego Bauhausu, po poprzednim ogłoszonym w 2021 roku.
  Budżet: 10 mln euro,
  Termin: 20 kwietnia 2023 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.