Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

New European Bauhaus Booster 2.0 wesprze świadomych społecznie innowatorów

Pięć Wspólnot Wiedzy i Innowacji EIT uruchomiło New European Bauhaus Booster 2.0. Realizując misję wspierania transformacji Nowego Europejskiego Bauhausu, EIT Digital, EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Manufacturing i EIT Urban Mobility poszukują najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć opracowujących rozwiązania, które czynią Europę bardziej zrównoważoną, sprzyjającą włączeniu społecznemu i poprawiają jakość życia obywateli. NEB Booster 2.0 wesprze rozwój biznesowy i pomoże wejść na rynek europejski. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca 2023 r.

Europejskie firmy typu start-up lub scale-up, których celem jest wprowadzenie zrównoważonych zmian w miastach, przemyśle, klimacie, żywności, dobrostanie oraz poprawie jakości życia zaproszone są do składnia wniosków. 20 najlepszych firm otrzyma usługi wsparcia akceleracji o łącznej wartości 1 miliona euro (po 50 tys. euro / projekt). Firmy otrzymają także wsparcie w ramach coachingu biznesowego, mentoringu, internacjonalizacji i pomoc w zakresie pozyskiwania funduszy, a także z dostępu do ekosystemu innowacji EIT.

W aplikacji wnioskodawca musi wykazać społeczny i ekonomiczny pozytywny wpływ rozwiązania oraz sposób, w jaki odnosi się ono do trzech podstawowych zasad Nowego Europejskiego Bauhausu:

  • zrównoważonego rozwoju, od celów klimatycznych po obieg zamknięty, zero zanieczyszczeń i różnorodność biologiczną,
  • estetyka, jakość doświadczenia i styl poza funkcjonalnością,
  • integracji społecznej, od różnorodności po zapewnienie dostępności i przystępności cenowej.

New European Bauhaus (NEB), uruchomiony przez Komisję Europejską na początku 2021 r., przekłada Europejski Zielony Ład na namacalne, pozytywne doświadczenie, dzięki któremu wszyscy Europejczycy mogą uczestniczyć i rozwijać się razem. Społeczność EIT jest idealnie przygotowana do wspierania wdrażania NEB, ponieważ stworzyła największy w Europie ekosystem innowacji z ponad 2000 partnerów (biznesowych, badawczych, edukacyjnych) współpracujących w ponad 60 ośrodkach w całej Europie. Współpracując z europejskimi innowatorami i całym społeczeństwem obywatelskim, społeczność promuje biznes poprzez tworzenie i rozwój start-upów, a także przyczynia się do edukacji i zaangażowania obywateli.

Dołącz do New European Bauhaus Booster 2.0 i pozwól, aby Twoje innowacyjne rozwiązanie przyczyniło się do realizacji neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, cyfrowego, integracyjnego społeczeństwa europejskiego o obiegu zamkniętym!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.