Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Inicjatywa na rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia zapowiada tematykę konkursów 2022

Inicjatywa na rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia (IHI) opublikowała orientacyjne informacje dot. tematów tegorocznych konkursów. Obejmują one zagadnienia skoncentrowane na chorobach, a mianowicie nowotworach, chorobach kardiologicznych i metabolicznych oraz chorobach neurodegeneracyjnych, jak również tematy bardziej ukierunkowane na technologie – dotyczące danych zdrowotnych i rozwoju technologii medycznych.

Przewiduje się tematy jednoetapowe:

  • Innowacyjne, ukierunkowane na pacjenta ścieżki opieki dla pacjentów z chorobami neurodegeneracyjnymi i chorobami współistniejącymi.
  • Obrazowanie nowej generacji oraz diagnostyka i terapia nowotworów wykorzystująca obrazowanie.
  • Onkologia precyzyjna: innowacyjne, ukierunkowane na pacjenta, wielomodalne terapie przeciwnowotworowe.
  • Dostęp i integracja heterogenicznych danych dotyczących zdrowia w celu poprawy opieki zdrowotnej w obszarach chorób o wysokim, niezaspokojonym zapotrzebowaniu na zdrowie publiczne.

Oraz tematy dwuetapowe:

  • Nowe narzędzia do przewidywania, zapobiegania i monitorowania chorób sercowo-metabolicznych, w tym ich wtórnych objawów, w celu umożliwienia interwencji w odpowiednim czasie;
  • Wzmocnienie doskonałości w zakresie rozwoju klinicznego w UE i atrakcyjności innowacji: zharmonizowana metodologia w celu promowania wykorzystania wczesnych badań wykonalności (EFS).

Nowo opublikowane tematy, które są nadal na wczesnym etapie rozwoju, są zgodne ze strategicznym programem badań i innowacji IHI (SRIA). IHI będzie nadal rozwijać tematy, współtworząc je wraz z Panelem Nauki i Innowacji, Grupą Przedstawicieli Państw oraz partnerami branżowymi.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.