Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo na rzecz połączonej, współpracującej i zautomatyzowanej mobilności

Connected, Cooperative & Automated Mobility (CCAM)

Założeniem partnerstwa współprogramowego CCAM jest połączenie europejskich wysiłków w zakresie badań i innowacji w celu przyspieszenia wdrażania innowacyjnych technologii i usług CCAM, a przez to uzyskanie europejskiej pozycja lidera w bezpiecznym i zrównoważonym transporcie drogowym dzięki automatyzacji.

Celem jest stworzenie bardziej skoncentrowanego na użytkowniku i integracyjnego systemu mobilności, zwiększającego bezpieczeństwo na drogach przy jednoczesnym zmniejszeniu zatorów i negatywnego wpływu na środowisko:

  • Realizacja projektów badawczych, testowych i demonstracyjnych opartych na współpracy w celu przyspieszenia tempa innowacji i wdrażania zautomatyzowanej mobilności.
  • Zapewnienie współpracy na poziomie europejskim, aby niwelować bariery organizacyjne i technologiczne i przyczynić się do akceptacji i skutecznego wdrażania rozwiązań i usług automatyzacji.

Wizja: w ciągu dekady uczynienie z Europy światowego lidera w dziedzinie rozwoju zautomatyzowanych usług mobilności oraz systemów mobilności, a przez to uzyskać pozycję lidera w dziedzinie bezpiecznych i zrównoważonych sieci transportowych.

Partnerstwo CCAM wspiera nowe koncepcje mobilności, skoncentrowane na kierowcy, zorientowanego na mobilność użytkownika, zapewniając realną alternatywę do prywatnego posiadania pojazdu przy jednoczesnym zwiększeniu integracji mobilności. Rozwiązania te będą zintegrowane z całym systemem transportowym, wraz z odpowiednimi środkami wsparcia (np. zachęty, benefity, ramy prawne), aby w pełni wykorzystać potencjalne korzyści oraz minimalizować zagrożenia dla środowiska i użytkowników.

Strona internetowa partnerstwa CCAM.

Strategic Research and Innovation Agenda (SRIA).

Osoba do kontaktu:

Łukasz Brzeziński
główny specjalista operacyjny
Dział Krajowego Punktu Kontaktowego
Tel.: 507 064 498
lukasz.brzezinski@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.