Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Solar Photovoltaics – partnerstwo na rzecz fotowoltaiki – sesja informacyjna

(Data i czas/Date & Time):
23/05/2024  14:00 - 15:30
(Miejsce/Location):
Spotkanie online
Sala:
online
(Organizator/Organizer):
KPK/NCBR

 

23 maja 2024 w godz. 14:00-15:30 zapraszamy na sesję informacyjną online poświęconą planowanemu europejskiemu partnerstwu na rzecz fotowoltaiki Solar Photovoltaics Partnership.

Plan strategiczny PR Horyzont Europa na lata 2025-2027 powołuje dziewięć nowych partnerstw publiczno-prywatnych w tym partnerstwo na rzecz fotowoltaiki (Solar Photovoltaics), którego zadaniem będzie zwiększenie udziału branży fotowoltaicznej (PV) w badaniach naukowych i innowacjach w całym jego łańcuchu wartości oraz w zakresie rozwoju kompetencji i umiejętności kadr.

Solar PV jest planowane jako partnerstwo współprogramowane, które rozpocznie swoją działalność w 2025 r. Konkursy tego partnerstwa będą częścią programów pracy w klastrze 5 Klimat, Energia, Mobilność. Pracami partnerstwa będzie kierował European Solar PV Industry Alliance – ESIA (sojusz na rzecz europejskiej branży fotowoltaicznej). Od momentu powołania ESIA w grudniu 2022 r. mogą do niego przystępować wszystkie organizacje zainteresowane współpracą na rzecz branży PV w Europie.

Podczas spotkania, 23 maja br., nasi goście przybliżą słuchaczom strategie UE związane z powstaniem Solar PV (Strategia UE na rzecz energetyki słonecznej), działania w ramach Planu na rzecz strategicznych technologii w energetyce (SET Plan) oraz inicjatywy mobilizujące rozwój europejskiego rynku fotowoltaiki jak wspomniana ESIA. Pokażemy także możliwości współpracy w ramach tych inicjatyw dla przedstawicieli polskiego sektora PV oraz kierunki realizowanych i planowanych badań naukowych.

Dzięki współpracy z Branżowym Punktem Kontaktowym – Technologie Niskoemisyjne i Czysta Energia, SBŁ -WIT nasza sesja informacyjna jest częścią propozycji dla sektora PV z okazji nadchodzącego Kongresu PV (27-28 maja br.) i spotkań B2B organizowanych przez sieć Enterprise Europe Network oraz jednym z serii spotkań o europejskich partnerstwach w PR Horyzont Europa.

Zapraszamy  wszystkich zainteresowanych rozwojem technologii z zakresu energetyki słonecznej w tym PV do rejestracji (formularz poniżej).

Szczegółowy program zamieścimy wkrótce na tej stronie.

Rejestracja/Registration

Bilet zwykły Ilość:

Aby zapisać się na to wydarzenie prosimy się Zalogować, jeśli nie masz jeszcze konta: Załóż konto.
Zakładanie konta / rejestracja - Pomoc.


In order to register for this event, please log in or if you don’t have your account please create the account.
Creating an account / registration - Help.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.