Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo na rzecz czystego lotnictwa

Clean Aviation Joint Undertaking

Celem partnerstwa „Czyste Lotnictwo” jest skierowanie lotnictwa na drogę do neutralności klimatycznej. Celem jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych z lotnictwa o 30% do 2035 r. Osiągnięcie tego celu pomoże utorować drogę do neutralności klimatycznej w Europie do 2050 r., zgodnie z ambicjami Europejskiego Zielonego Ładu.

Czyste lotnictwo, opierając się na sukcesach obecnego wspólnego przedsięwzięcia Clean Sky 2 i jego poprzednika (Clean Sky 1), będzie wspierać ambitne technologie zero- i niskoemisyjne będą motorem transformacji. Obejmują one hybrydowo-elektryczne rozwiązania dla lotów regionalnych i krótkiego zasięgu oraz ultrawydajne projekty samolotów wykorzystujących silniki termiczne przystosowane do zrównoważonych paliw lotniczych (SAF), obejmujące większe i bardziej energochłonne sektory średniego i dalekiego zasięgu. Ponadto partnerstwo umożliwi samolotom, silnikom i układom wykorzystanie pełnego potencjału paliw o niskiej lub zerowej emisji dwutlenku węgla, w tym potencjalnych przełomowych innowacji, takich jak wodór.

Typ partnerstwa: partnerstwo instytucjonalne

Strona partnerstwa Clean Aviation

Osoba do kontaktu:

Łukasz Brzeziński
główny specjalista operacyjny
Dział Krajowego Punktu Kontaktowego
Tel.: 507 064 498
lukasz.brzezinski@ncbr.gov.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.