Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie granty na finansowanie technologii internetowych we współpracy z USA i Kanadą

Projekt NGI Sargasso (finansowany z programu Horyzont Europa) uruchomił konkurs dla stron trzecich/ FSTP (Open Call #2) na finansowanie współpracy między organizacjami z UE i USA/ Kanady w zakresie wschodzących technologii internetowych. Wnioski można składać do 18 grudnia 2023 r.

O konkursie:

Projekt NGI Sargasso przeznacza budżet w wysokości 850 000 euro na konkurs dla rozwiązań odpowiadających na wyzwania i możliwości Internetu Nowej Generacji (Next Generation Internet – NGI).

 • Zwycięzcy konkursu  mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 100 000 euro na projekt w zależności od czasu trwania projektu;
 • Zespół projektowy musi się składać z co najmniej jednego podmiotu z UE i drugiego z USA lub Kanady;
 • Przewidywany czas trwania projektu: od 3 do 9 miesięcy;
 • Otwarcie konkursu: 18 października 2023 r;
 • Aplikować można do 18 grudnia 2023 r. (17:00 CET)
APLIKUJ

Celem projektu składanego w ramach konkursu NGI Sargasso ma być utworzenie zespołów transatlantyckich (jedna organizacja z Europy + druga z USA/Kanady) do pracy nad projektami krótkoterminowymi (3-9 miesięcy) z zakresu Internetu Nowej Generacji. Proponowane w ramach konkursu projekty powinny odnosić się do jednego z głównych obszarów zidentyfikowanych w projekcie NGI Sargasso związanych z Internetem Nowej Generacji, tj.:

 • Sztuczna Inteligencja (AI)
 • Blockchain i DLTs
 • Dane (Data)
 • Cyberbezpieczeństwo
 • 6G i nowoczesne sieci
 • IoT – Internet of Things
 • Sprzęt i oprogramowanie open-source.

Kto może brać udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział podmioty posiadające osobowość prawną takie jak: MŚP, startupy, ośrodki badawcze, uczelnie, organizacje pozarządowe (NGO) lub fundacje zajmujące się tematyką związaną z obszarem Internetu Nowej Generacji (NGI).

Projekt może zostać złożony przez pojedynczą jednostkę europejską (we współpracy z partnerem z i/lub Kanady/USA) bądź przez dowolną liczbę europejskich partnerów, natomiast z uwagi na wysokość dofinansowania organizator zaleca tworzenie zespołów złożonych z nie więcej niż 5 członków.

Spotkanie informacyjne

20 listopada 2023 r. projekt NGI Sargasso organizuje webinarium informacyjne na temat konkursu  oraz spotkanie o charakterze matchmaking’owym dla wszystkich zainteresowanych konkursem. Będzie możliwość znalezienia partnerów z USA/Kanady do współpracy.

[Rejestracja na webinarium i spotkanie matchmakingowe]

O projekcie

NGI Sargasso to projekt skupiający się na wzmacnianiu współpracy strategicznych partnerstw UE z USA i Kanadą w zakresie Internetu Nowej Generacji (NGI). Projekt postał, aby wspierać wszystkich internetowych innowatorów w obszarach zaufania i suwerenności danych w Internecie, otwartego wyszukiwania i odkrywania oraz architektury Internetu i technologii zdecentralizowanych. Dzięki NGI Sargasso zostanie stworzony międzynarodowy ekosystem z udziałem USA i Kanady, w celu promowania wartości Europy takich jak otwartość, przejrzystość, prywatność, współpraca i ochrona danych poza jej granicami. NGI Sargasso ma na celu zrewolucjonizowanie technologii internetowych nowej generacji, usług i standardów oraz przyczynianie się do ewolucji internetu w skupieniu na człowieku.

Przydatne linki:

Zapraszamy również na webinarium o konkursach FSTP organizowane 17 listopada 2023 r. przez NCBR/KPK. [REJESTRACJA]

Więcej o konkursach dla stron trzecich (FSTP) i ich zasadach pisaliśmy już w publikacjach:
https://www.kpk.gov.pl/europejskie-granty-w-zakresie-zastosowania-technologii-5g
https://www.kpk.gov.pl/granty-eu-dla-innowatorow-msp-start-upow-i-nie-tylko
https://www.kpk.gov.pl/europejskie-granty-dla-innowatorow-w-zakresie-aplikacji-xr

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.