Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EIC publikuje Kodeks Dobrych Praktyk

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) opublikowała Kodeks Dobrych Praktyk (Code of Conduct), którego adresatem są przede wszystkim firmy konsultingowe pomagające swym klientom w aplikowaniu do organizowanych przez EIC konkursów.

Intencją stworzenia tego dokumentu było zaproponowanie zbioru podstawowych zasad i dobrych praktyk, którymi powinni kierować się konsultanci pomagający firmom w konstruowaniu wniosku aplikacyjnego. Chodzi o ustanowienie minimalnych standardów, które powinny wziąć pod uwagę firmy konsultingowe, chcąc zapewnić swym zleceniodawcom usługi na odpowiednim poziomie merytorycznym oraz etycznym.

Kodeks nie ma charakteru wiążącego; ma raczej zachęcić firmy do stosowania dobrych praktyk, pomóc wnioskodawcom w wyborze wiarygodnej i profesjonalnej firmy doradczej i tym samym w sposób „miękki” wymóc na rynku usług konsultingowych, który jest bardzo rozproszony i niejednolity, podniesienie poziomu świadczonych usług i stworzenie swoistego wspólnego mianownika – pewnego minimum jakościowego w obsłudze klienta.

Tekst Kodeksu Dobrych Praktyk w jęz. angielskim: Code of Conduct

Treść komunikatu zarządu EIC n/t publikacji Kodeksu Dobrych Praktyk: komunikat EIC Board  

Jako KPK z satysfakcją witamy publikację Kodeksu Dobrych Praktyk. Od dłuższego czasu wskazywaliśmy na problem nierównej jakości i wiarygodności oferowanych na polskim rynku usług doradczych z zakresu pomocy w tworzeniu wniosków aplikacyjnych. Mijający rok przyniósł szczególnie dużo niepokojących informacji od naszych wnioskodawców, którzy skarżyli się na obsługę przez firmy komercyjne. Sygnały te dotyczyły nie tylko niskiej jakości usług i słabego rozumienia potrzeb klienta, ale także prób oszustw, wyłudzeń i świadomego działania na szkodę zleceniodawcy.

Kilka miesięcy temu nasze spostrzeżenia i uwagi w tym obszarze zebraliśmy w publikacji poświęconej zasadom, o których powinno się pamiętać przy wyborze firmy doradczej: Firmy konsultingowe a wnioski do Horyzontu Europa

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.