Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zalecenia KE ws. ram oceny bezpieczeństwa chemikaliów i materiałów

Komisja Europejska przyjęła rekomendacje w sprawie promowania ram oceny bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju chemikaliów i materiałów. Proponowane ramy europejskie wyznaczają wspólną podstawę oceny bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju – ważny krok w kierunku zwiększenia ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska przed substancjami niebezpiecznymi.

Komisarz do spraw innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Marija Gabriel oraz komisarz do spraw środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijus Sinkevicius podkreślili znaczenie przyjętych rekomendacji.

Przedstawione zapisy zachęcają do wprowadzania innowacji w celu zastąpienia niebezpiecznych substancji w produktach i procesach, na przykład w materiałach mających kontakt z żywnością, takich jak opakowania z tworzyw sztucznych lub pojemniki na żywność, tekstylia lub produkty technologii informacyjno-komunikacyjnych, takie jak laptopy lub tablety. Ma na celu opracowanie nowych chemikaliów i materiałów, optymalizację lub przeprojektowanie procesów produkcyjnych oraz wykorzystanie substancji obecnych na rynku w celu poprawy ich bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

Zachęcamy do zapoznania się z infografiką.

Ze szczegółami zaleceń i ram można zapoznać się również zaglądając na webinarium.

Polecane kanały społecznościowe:

Zachęcamy też do zapoznania się z najnowszymi informacjami i publikacjami:

W imieniu KE

Zespół Industry klastra 4

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.