Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinarium na temat digitalizacji dziedzictwa kulturowego

  • Opublikowano: 14 kwietnia 2021
  • Autor: redakcja

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN oraz Instytut Polski w Brukseli organizują webinarium „Cultural Heritage in Digital Age”, które odbędzie się online w dniu 21 kwietnia (środa) w godz. 9.15-11.15. Webinarium, prowadzone w języku angielskim, jest skierowane do wszystkich zainteresowanych procesem digitalizacji dziedzictwa kulturowego.

Agenda

Głównym celem wydarzenia jest zgromadzenie interesariuszy zaangażowanych w proces digitalizacji dziedzictwa kulturowego, reprezentujących m.in. instytucje UE, europejskie sieci, instytucje dziedzictwa kulturowego czy też instytuty badawcze, aby podjąć dyskusję na temat obecnych możliwości i wartości wielostronnej współpracy w zakresie tworzenia, rozwijania i utrzymywania wydajnych rozwiązań cyfrowych zapewniających ochronę i zachowanie dziedzictwa kulturowego Europy. Wydarzenie jest również doskonałą okazją do zaprezentowania projektów badawczych finansowanych ze środków europejskich lub innych istotnych inicjatyw dotyczących digitalizacji europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz do interesującej debaty na temat działań, które powinny zostać podjęte w przyszłości.

Organizatorzy zachęcają także do polubienia lub dzielenia się postem dotyczącym wydarzenia na FB:  https://www.facebook.com/PolSCA/posts/186679476599344

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.