Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Webinaria PolDoc: zarządzanie projektami badawczymi i pisanie tekstów naukowych

  • Opublikowano: 12 marca 2021
  • Autor: redakcja

Trening koncentracji, pisanie tekstów naukowych, zarządzanie projektami badawczymi czy ewaluacja jednostek – to tylko kilka tematów webinariów zaproponowanych w tym semestrze przez Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc.

Aby wziąć w nich bezpłatny udział, należy zarejestrować się poprzez zakładkę: Zapisy na szkolenia (poldoc.pl).

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym semestrze ekipa profesjonalnych trenerów nauki, specjalistów w różnych dziedzinach, przygotowała webinaria dla doktorantów i doktorów chcących rozwinąć rozmaite kompetencje niezbędne w pracy naukowej.

Na marcowym webinarium zatytułowanym „Trenowanie uważności – jak zwiększyć naszą koncentrację i uspokoić umysł” dr Agnieszka Bożek podejmie kwestie radzenia sobie z niepokojem czy trudnymi emocjami związanymi z dużą ilością pracy czy goniącymi nas terminami. Podczas kwietniowego webinarium, nt. przygotowywania abstraktu tekstu naukowego, dr Dominika Byczkowska-Owczarek opowie o tym, jak sprawić, by przygotowanie tej części tekstu było efektywne i stanowiło zaproszenie do lektury całości artykułu. Z kolei na webinarium „Zwinne zarządzanie projektami”, prowadzonym przez dr Agnieszkę Grzegorczyk, o specyfice zarządzania projektami, terminach podejmowania decyzji, wymaganych harmonogramach, a także o tym, czy zwinność w tym obszarze ma znaczenie uczestnicy będą mogli porozmawiać już w maju. Na czerwcowym webinarium mgr Mariusz Kusion przedstawi ramy prawne ewaluacji działalności naukowej, począwszy od podstawowych założeń w ustawie 2.0 po najnowsze zmiany i pomysły na dalsze zmiany systemowe. Omówi, które jednostki podlegają ewaluacji i na jakich zasadach.

Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc jest organizacją pozarządową, która skupia naukowców pracujących we wszystkich sektorach i będących na różnych etapach kariery. W 2020 roku w webinariach organizowanych przez PolDoc uczestniczyło ponad tysiąc osób. Celem Stowarzyszenia jest wielopłaszczyznowe wsparcie młodych naukowców w ich rozwoju zawodowym w sektorach zarówno publicznym, jak i prywatnym, bez względu na dyscyplinę naukową. Od prawie 10 lat organizacja ta współpracuje z jednostkami naukowymi, szkoli kadrę akademicką i uczestniczy w projektach grantowych o zasięgu krajowym lub międzynarodowym.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.