Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ukazała się edycja 2023 raportu „EU Industrial R&D Investment Scoreboard”

Unijne przedsiębiorstwa podwoiły w 2022 r. tempo wzrostu nakładów na badania i rozwój. Wzrost inwestycji unijnego sektora prywatnego w badania i rozwój wyniósł w 2022 r. 13,6 proc. – wynika z tegorocznej edycji raportu „EU Industrial R&D Investment Scoreboard”.

Raport wskazuje na silną pozycję UE w sektorze motoryzacyjnym, rosnącą rolę technologii informacyjno-komunikacyjnych i biotechnologii. Co więcej przedsiębiorstwa z Unii Europejskiej podwoiły w 2022 r. tempo wzrostu nakładów na badania i rozwój. Wzrost inwestycji sektora prywatnego w badania i rozwój w UE osiągnął najwyższy poziom od 2015 r. i wyniósł w 2022 r. 13,6 proc., co oznacza podwojenie tempa wzrostu w porównaniu z 2021 r. Dla porównania – w Chinach tempo wzrostu spadło z ponad 25 proc. do nieco ponad 16 proc., a w Stanach Zjednoczonych z 16 proc. do 12,6 proc.

Publikacja  ukazuje się  corocznie od 2004 r. – obecne wydanie to wydanie nr 20.

Zawiera ona aktualne informacje gospodarcze i finansowe oparte na najnowszych opublikowanych sprawozdaniach finansowych 2,5 tys. najważniejszych światowych firm inwestujących w badania i rozwój, w tym 1000 firm z siedzibą w UE.

Link do raportu: HOME | IRI (europa.eu)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.