Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Startup Stairway – program wsparcia kobiet w ekosystemie przedsiębiorczości

EIT Manufacturing zaprasza absolwentki kierunków ścisłych do udziału w programie Startup Stairway, którego celem jest zwiększenie zatrudnienia oraz aktywności kobiet jako przedsiębiorców w ekosystemie innowacji, poprzez ułatwienie dostępu do doświadczenia startupowego na wczesnym etapie rozwoju kariery. Zgłoszenia należy przesłać do 15 lipca 2022.

Akcja jest częścią Supernowej – inicjatywy Europejskiego Instytutu Technologii EIT w ramach programu EIT Women Entrepreneurship and Leadership.

Program działa dwukierunkowo – z jednej strony EIT Manufacturing poszukuje absolwentek nauk ścisłych: technologicznych, inżynieryjnych, matematycznych, aby wesprzeć ich kariery w start-upach, z drugiej strony zaprasza do udziału w programie start-upy i scale-upy z branży deep tech. Firmy zainteresowane zatrudnieniem nowych pracowników do swoich zespołów technicznych i naukowych, dostrzegające znaczenie równowagi płci wśród pracowników, które zgłoszą się do udziału w projekcie zostaną ambasadorami programu.

W ramach programu Startup Stairway minimum 60 wniosków (w tym minimum 50% z krajów RIS) wybranych zostanie do dofinansowania stażu, trwającego minimum 3 miesiące. Staż musi odbywać się w start-upie lub scale-upie high lub deep tech w jednym z krajów Unii Europejskiej lub kraju stowarzyszonym z Horyzontem Europa. EIT dofinansuje 50% kosztów zatrudnienia absolwentki.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2022

Szczegółowe informacje i link do konkursu

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.