Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Startuje partnerstwo Circular Bio-based Europe Joint Undertaking!

Już wkrótce, wraz z końcem listopada, swoje działania rozpocznie partnerstwo europejskie Circular Bio-based Europe Joint UndertakingRada UE przyjęła w piątek rozporządzenie ustanawiające Circular Bio-based Europe Joint Undertaking (CBE JU) następcą Bio-Based Industries Joint Undertaking (BBI JU).

Nowe partnerstwo będzie wspólnym przedsięwzięciem Unii Europejskiej i europejskiego sektora przemysłowego reprezentowanego przez Bio-based Industries Consortium (BIC) w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (partnerstwo zinstytucjonalizowane). Funkcjonując w ramach programu finansowania badań naukowych i innowacji w UE Horyzont Europa będzie dysponowało kwotą 2 miliardów euro przeznaczoną na inwestycje w obszarze biogospodarki o obiegu zamkniętym w Europie.

Wraz z rozpoczęciem prac CBE JU  przejmie całą działalność BBI JU. Pierwszy Program Pracy partnerstwa z tematami konkursowymi spodziewany jest w drugim kwartale 2022 roku.

Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.