Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Fot. Pixabay.com

Realizowałeś projekt w ramach programu Euratom 2014-2020? Weź udział w ankiecie!

Do 31 grudnia 2022 potrwają publiczne konsultacje dotyczące programu Euratom 2014-2020. Komisja Europejska przygotowała kwestionariusz on-line, do wypełnienia którego zaprasza jednostki i naukowców realizujących projekty dofinansowane z programu w latach 2014-2020.

Program badawczo-szkoleniowy Euratom na lata 2014–2020 był głównym unijnym programem finansowania badań jądrowych z budżetem prawie 2,4 mld euro. Program koncentrował się na utrzymaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa jądrowego i kompetencji Europy w dziedzinie jądrowej. W tym celu realizowane były konkursy mające na celu poprawę bezpieczeństwa i ochronę ludności przed promieniowaniem jonizującym. Dokonano tego nie tylko w odniesieniu do energetyki jądrowej, ale także pozaenergetycznych zastosowań promieniowania jonizującego, zwłaszcza w medycynie, gdzie ważnym celem było zmniejszenie ryzyka związanego z narażeniem na promieniowanie. Ponadto w ramach programu sfinansowano rozwój energii termojądrowej, długoterminowej opcji produkcji niskoemisyjnej energii elektrycznej na dużą skalę, która mogłaby pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na energię w przyszłości.

Zachęcamy wszystkich, którzy uczestniczyli w tym programie, do wzięcia udziału w konsultacjach w kontekście oceny ex post programów Euratomu na lata 2014-2020.

Uzyskane odpowiedzi pomogą ocenić urzędnikom to, jak odbierany był program przez naukowców, czego w nim zabrakło, co można by było poprawić w przyszłości w jego funkcjonowaniu, na co położyć nacisk przy opracowywaniu następnej edycji programu. Poniżej znajdą Państwo link do ankiety (hasło: euratom2022):

ANKIETA

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.