Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Przedłużony termin naboru członków zarządu dla potencjalnej misji New European Bauhaus

Komisja Europejska przedłużyła czas składania deklaracji zainteresowania udziałem w strukturach doradczych planowanej szóstej misji UE dotyczącej Nowego Europejskiego Bauhausu. Eksperci zainteresowani dołączeniem do zarządu NEB mają teraz czas do 15 września 2023 r. (12:00 CEST) na złożenie swoich wniosków.

Rada ds. misji będzie wspierać Komisję Europejską w opracowywaniu potencjalnej przyszłej nowej Europejskiej Misji Bauhausu. Wytyczne te określą plan misji, cele, odpowiednie wskaźniki i ramy czasowe. Rada ds. misji będzie również oferować doradztwo w zakresie niezbędnych treści badań naukowych i innowacji do osiągnięcia celów misji, biorąc pod uwagę wkład zainteresowanych stron i społeczeństwa, promując inwestycje w odważne innowacje związane z Nowym Europejskim Bauhausem.

Rada ds. misji powinna stanowić zbilansowany zespół składający się z maksymalnie 15 najlepszych ekspertów pochodzących z kilku dziedzin, w tym biznesu i przemysłu, administracji publicznej, środowisk akademickich i nauki, badań i innowacji, kultury i edukacji, zaangażowania obywateli i organizacji społeczeństwa obywatelskiego – z całej Unii Europejskiej i spoza niej.

Więcej informacji na temat zaproszenia znajdziesz tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.