Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Projekt SocialTruth zaprasza na e-sympozjum na temat fake newsów

  • Opublikowano: 9 kwietnia 2021
  • Autor: redakcja

W celu intensyfikacji badań naukowych w zakresie zastosowania inteligentnych narzędzi do walki z dezinformacją, Elsevier (m.in. czasopismo Applied Soft Computing) oraz projekt H2020 SocialTruth (którego partnerem jest UTP Bydgoszcz) organizuje mini e-sympozjum pod tytułem: „Machine Learning to combat Fake News and Media Manipulation”  (Uczenie maszynowe w walce ze zjawiskiem fake news i manipulacją medialną).

Problem fałszywych informacji (tzw. fake news) pogłębia się w ostatnich latach coraz szybciej, równolegle ze poszerzaniem dostępu społeczeństwa do świata cyfrowego. W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa fake news oraz dezinformacja mogą powodować rezygnację części społeczeństwa ze szczepień, bezpośrednio zaszkodzić osobom, które są wprowadzane w błąd fałszywymi doniesieniami o sposobach na radzenie sobie z wirusem, a także zmniejszyć zaufanie w autorytety naukowe lub wpływać na decyzje konsumenckie i wyborcze.

W e-sympozjum prelegentami będą m.in. pracownicy WTIiE UTP Bydgoszcz profesorowie uczelni Michał Choraś i Rafał Kozik.

Webinarium odbędzie się we wtorek, 20 kwietnia 2021 o godzinie 11:00 ET (16:00 w naszej strefie czasowej).

Rejestracja

Więcej informacji na stronie projektu SocialTruth.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.