Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo PIANOFORTE otworzyło nabór do konkursu 2024

Można już składać wnioski  do konkursu PIANOFORTE Open Call 2024 w partnerstwie europejskim na rzecz ochrony przed promieniowaniem jonizującym, działającym w ramach programu Euratom.

Wszystkie polskie podmioty zainteresowane udziałem w konkursie powinny najpierw zapoznać się z informacjami dotyczącymi konkursu na stronie partnerstwa.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pełni rolę koordynatora WP7 w partnerstwie – czyli organizatora i sekretariatu konkursu, nie pełni jednak roli agencji finansującej.

Aby otrzymać finansowanie, polskie jednostki mogą się np. starać o uzyskanie statusu New Affiliated Entity do polskiego beneficjenta, tj. Głównego Instytutu Górnictwa (bądź jakiegokolwiek innego beneficjenta wymienionego w dokumentacji konkursu w Aneksie I) lub też w mniejszym wymiarze finansowym – dołączyć do konkursu jak strona trzecia (otrzymująca finansowanie).

Weryfikacja statusu będzie odbywać się przez Komisję Europejską na podstawie otrzymanych dokumentów wskazujący na tzw. legal link między jednostkami. NCBR jako jednostka finansująca badania naukowe, nie może ustanowić swoich nowych jednostek stowarzyszonych w postaci jednostek badawczych.

Uczestniczenie w jednym z projektów jako strona trzecia może się odbywać bez bezpośredniego zaangażowania beneficjariusza lub jednostki stowarzyszonej, które będą pełnić jedynie rolę administracyjną.

Wszystkie zainteresowane strony prosimy o bezpośredni kontakt z sekretariatem konkursu, mailowo: cs.pianoforte@ncbr.gov.pl lub telefonicznie: +48 571 226 649.

Czas na zawiązywanie konsorcjów, składanie aplikacji oraz dostarczenie odpowiednich dokumentów niezbędnych do otrzymania statusu nowej jednostki stowarzyszonej kończy się 23 lipca 2024 do godziny 15.00 CEST.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.