Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Partnerstwo Global Health EDCTP3 – pierwszy konkurs ogłoszony

Opublikowany został pierwszy Program Prac Wspólnego Przedsięwzięcia Global Health EDCTP3. Otwarty został również konkurs partnerstwa z terminem naboru do 30 sierpnia 2022. Zachęcamy do udziału w komisyjnym dniu informacyjnym, który odbędzie się 2 czerwca 2022.

Wspólne przedsięwzięcie Global Health EDCTP3 w obszarze zdrowia (Global Health European and Developing Countries Clinical Trials Partnership – GH EDCTP3 JU) opiera się na pierwszym i drugim programie partnerstwa w zakresie badań klinicznych w Europie i krajach rozwijających się. To partnerstwo między UE a stowarzyszeniem EDCTP, którego członkami są kraje europejskie i afrykańskie.

Partnerstwo to ma przynieść nowe rozwiązania służące zmniejszeniu obciążenia chorobami zakaźnymi w Afryce Subsaharyjskiej oraz wzmocni zdolności badawcze w zakresie przygotowania i reagowania na powracające choroby zakaźne w tym regionie i na całym świecie.

Do 2030 r. GH EDCTP3 ma za zadanie opracowanie i wdrożenie co najmniej dwóch nowych technologii do walki z chorobami zakaźnymi oraz wsparcie co najmniej 100 instytutów badawczych w 30 krajach w celu opracowania dodatkowych technologii medycznych przeciwko chorobom zakaźnym.

Pierwszy Program Pracy partnerstwa EDCTP3 został właśnie opublikowany. Główny konkurs to HORIZON-JU-GH-EDCTP3-2022-01 zawierający trzy tematy dotyczące działań badawczych i innowacyjnych (RIA) oraz dwa tematy na działania koordynacyjne i wspierające (CSA). Budżet tego konkursu to 98,85 mln euro.

Tematyka konkursowa:

Termin składania wniosków: 30 sierpnia 2022.

2 czerwca 2022 r. odbędzie się dzień informacyjny: Global health EDCTP3 Joint Undertaking info day, na którym przedstawiony zostanie Program Prac i omówione zostaną szczegółowo tematy konkursowe. Rejestracja nie jest wymagana.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.