Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarty nabór wniosków do programu Fulbright STEM Impact Award

  • Opublikowano: 4 marca 2021
  • Autor: redakcja

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta otworzyła kolejny nabór wniosków w konkursie o krótkoterminowe stypendia do USA dla naukowców z obszarów STEM – Fulbright STEM Impact Award 2021-22.  Wnioski można składać do 28 maja 2021 r.

Fulbright STEM Impact Award to program dla aktywnych badaczy reprezentujących obszary STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Podczas stypendium trwającego od 2 do 6 tygodni laureaci konkursu będą mieli okazję realizować własne projekty badawcze i/lub dydaktyczne, przygotowywać autorskie zajęcia i programy nauczania oraz poszerzyć wiedzę z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.

Oferta skierowana jest do specjalistów, którzy zarządzają projektami badawczymi oraz nadzorują pracę innych badaczy. Organizatorzy poszukują kreatywnych, otwartych i proaktywnych osób, które nie tylko przyczynią się do rozwoju nauki w Polsce i USA, ale będą także inicjatorami społecznych zmian – liderami międzykulturowego dialogu.

Nabór wniosków trwa do 28 maja 2021 r. 

Więcej informacji na stronie Fulbright STEM Impact Award.

O Programie Fulbrighta

Program Fulbrighta to prestiżowy program wymiany akademickiej i kulturowej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami, obecny w Polsce nieprzerwanie od 1959 r.  Dzięki przyznanym stypendiom już ponad 3000 utalentowanych polskich studentów, doktorantów i pracowników naukowych podjęło studia lub zrealizowało projekty badawcze i/lub dydaktyczne w USA.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.