Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarte nabory wniosków 2023 w obszarze technologii przemysłowych

Otwarte są nabory wniosków w nowych konkursach w obszarze technologii przemysłowych w ramach klastra 4 – Technologie cyfrowe, przemysł i przestrzeń kosmiczna na 2023 r. Projekty należy złożyć do 7 marca 2023 (I etap dla wniosków dwu-etapowych) i 20 kwietnia 2023 dla wniosków jedno-etapowych i 5 października 2023 (II etap dla wniosków dwu-etapowych) .

Zainteresowanych udziałem w bieżących konkursach zachęcamy do obejrzenia nagrania dnia informacyjnego dotyczącego klastra 4, który odbył się w ramach Dni Informacyjnych Komisji Europejskiej 12 grudnia br.:

Zapraszamy do odwiedzenia strony wydarzenia brokerskiego, które jest otwarte do 31 marca i gdzie w sesji Long Term Networking można umówić się na nowe spotkanie face2face i znaleźć partnera do planowanego projektu.

Już 12 stycznia 2023 roku zapraszamy też na nasz Dzień Informacyjny w Warszawie.

Tematyka konkursów w obszarze Przemysłu koncentrować się będzie na:

  • technologiach cyfrowych, umożliwiających integrację i elastyczność łańcuchów wartości, nowych technologiach produkcji,
  • nowatorskich, bardziej przyjaznych dla środowiska produktach i usługach,
  • wykorzystaniu strumieni odpadowych zarówno z procesów produkcyjnych, jak i po zakończeniu cyklu życia produktów,
  • nowych modelach biznesowych, umożliwiających efektywną transformację w sektorach wytwarzania, budownictwa jak i w sektorach energochłonnych,
  • rozwijaniu symbiozy przemysłowej oraz przemysłowo-miejskiej umożliwiających jak najbardziej efektywne zagospodarowanie przemysłowych i miejskich strumieni odpadowych (Hubs for Circularity),
  • działaniach na rzecz elektryfikacji i zazielenienia procesów przemysłowych prowadzących do neutralności klimatycznej przemysłu europejskiego.

Tematyka konkursów z obszaru Zrównoważone surowce i zaawansowane materiały koncentrować się będzie na:

  • innowacjach w technologiach materiałowych,
  • opracowaniu nowej generacji materiałów magnetycznych i nowych technologii przechowywania energii,
  • upowszechnianiu materiałów biodegradowalnych,
  • zapewnieniu dostępu do surowców, w szczególności surowców krytycznych,
  • rozwoju technologii materiałowych, efektywnych metod opracowania bezpiecznych, przyjaznych dla środowiska i łatwo dostępnych materiałów.

Łączny budżet: 683,27 mln euro.

Poniżej znajdą Państwo zestawienie konkursów i link do Programu Pracy klastra 4:

Zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.