Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Otwarte konkursy 6 i 7 Inicjatywy na rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia (IHI)

Europejskie partnerstwo w programie Horyzont Europa Inicjatywa na rzecz Innowacji w Ochronie Zdrowia otworzyło 16 stycznia 2024 dwa nowe konkursy: IHI Call 6 i Call 7. Nabory są otwarte odpowiednio: Call 6 do 16 kwietnia 2024 (krótki wniosek) i 10 października 2024, Call 7 do 22 maja 2024.

Call 6 o identyfikatorze Horizon-JU-IHI-2024-06-two-stage jest konkursem dwuetapowym na projekty  badawcze i innowacyjne (RIA). Tematy dotyczą: opracowania praktycznych wskazówek i zaleceń dotyczących wykorzystania danych w procesie podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej oraz wsparcia odporności systemu opieki zdrowotnej poprzez skupienie się na wytrwałości w leczeniu chorób przewlekłych

Maksymalny wkład finansowy IHI przewidziany na te tematy wynosi 24,6 mln euro.

Krótkie wnioski do pierwszego etapu należy składać do 16 kwietnia 2024 r.  (godz.17:00).

Termin składania pełnego wniosku upłynie 10 października 2024 r. (godz. 17:00)

Call 7 o identyfikatorze HORIZON-JU-IHI-2024-07-02-single-stage jest konkursem jednoetapowym na projekty badawcze i innowacyjne (RIA). Tematy dotyczą: poprawy postępowania klinicznego w chorobach serca, technologii, która optymalizuje zrównoważoną pracę w służbie zdrowia oraz walidacji biomakerów w chorobach. Przewidziany budżet: 95 mln euro.

Temat 1: Improving clinical management of heart disease from early detection to treatment

Temat 2 : User-centric technologies and optimised hospital workflows for a sustainable healthcare workforce

Temat 3 : Clinical validation of biomarkers for diagnosis, monitoring disease progression and treatment response

Termin składania pełnego wniosku: 22 maja 2024 r. (godz. 17:00)

Więcej informacji, dokumentację konkursową (w tym obszerny przewodnik dla wnioskodawców), szczegóły dotyczące składania wniosków oraz wskazówki, jak znaleźć partnerów do projektu, można znaleźć na stronie internetowej IHI.

Sesje informacyjne i nawiązywanie kontaktów

IHI Call Days dla naborów 6 i 7 odbyły się między 10 a 25 stycznia 2024. Obejmowały one sesje informacyjne dotyczące tematów, zasad i procedur oraz przygotowania finansowych części wniosku, a także sesje pitchingowe dotyczące tematów. Są dostępne nagrania i prezentacje z tych wydarzeń.

Uczestnicy mogą również skorzystać ze strony internetowej IHI, aby znaleźć potencjalnych partnerów do projektu.

Pytania można kierować pod adresem: applicants@ihi.europa.eu

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.