Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowy program dla miast dążących do neutralności klimatycznej – Twin Cities

Nowy program Twin Cities w ramach EIT Climate-KIC ma wspierać miasta w dążeniu do neutralności klimatycznej. Mogą wziąć w nim udział miasta mające siedzibę w państwach członkowskich UE lub krajach stowarzyszonych z programem Horyzont 2020. Zaproszenie połączy wybrane miasta z miastami pilotażowymi NetZeroCities i pozostaje otwarte do 30 czerwca 2023.

Miasta pilotażowe i miasta partnerskie zostaną połączone na 20 miesięcy w celu wymiany i budowania potencjału tej drugiej grupy, przy pomocy wsparcia w zakresie działań organizacyjnych ze strony NetZeroCities. Celem tej inicjatywy jest, aby miasta partnerskie uczyły się od siebie na podstawie innowacyjnych działań realizowanych przez miasta pilotażowe, ale też i odwrotnie, tak aby obie grupy odniosły korzyści z dopasowania.

W rozwiązywaniu problemów klimatycznych ważna jest współpraca, a NetZeroCities Twinning Programme jest przykładem jak można robić to w praktyce.

Definicja podmiotów uprawnionych do składania wniosków: to władze lokalne lub administracja miejska. Aplikować może każde miasto, wybrane jako jedno ze 112 Mission Cities lub inne miasta.

Więcej informacji o rekrutacji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.