Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

#Nephrohero – pierwszy konkurs w ramach Warsaw Health Innovation Hub

#Nephrohero – Wyścig z niewidzialnym wrogiem – jak wcześniej wykrywać przewlekłą chorobę nerek? jest pierwszym konkursem w ramach Warsaw Health Innovation Hub, który jest odpowiedzią na niezaspokojoną, pilną potrzebę medyczną. Dzięki współpracy partnerów biznesowych ze stroną publiczną wybrane innowacyjne rozwiązanie otrzyma szansę na szybkie wdrożenie w polskim systemie ochrony zdrowia. Termin przyjmowania zgłoszeń przedłużono do 14 czerwca 2022.

Celem konkursu jest:

  • identyfikacja, walidacja i wdrożenie nowych rozwiązań mających na celu ułatwienie i przyspieszenie diagnostyki umożliwiającej skuteczne leczenie w przewlekłej chorobie nerek (np. narzędzia i nowe metody diagnostyczne);
  • identyfikacja, walidacja i wdrożenie rozwiązań, które mają szansę usprawnić ścieżkę pacjenta cierpiącego na przewlekłą chorobę nerek i poprawić jakość świadczeń opieki zdrowotnej w tym obszarze (np. wykorzystanie real world data w diagnostyce, optymalizacja kosztów leczenia w oparciu o value-based healthcare);
  • identyfikacja i wdrożenie projektów edukacyjnych, podnoszących świadomość na temat czynników ryzyka, możliwości diagnozy i leczenia przewlekłej choroby nerek.

Rozwiązania zaproponowane w ramach projektów mogą być adresowane zarówno do osób wykonujących zawód medyczny (np. lekarze, pielęgniarki), podmiotów leczniczych, jak również do pacjentów. Do konkursu mogą przystąpić podmioty uprawnione do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce (szczegółowe warunki opisane są w Regulaminie).

Budżet konkursowy: Astra Zeneca, jako główny sponsor konkursu deklaruje alokację budżetu na poziomie minimum 400 tys. zł/ projekt.  Sponsor nie ustanawia maksymalnej liczby wybranych projektów, zastrzegając że minimalna ilość projektów wybranych w ramach konkursu to jeden. Sponsor zastrzega sobie prawo do zwiększenia alokacji na projekt.

Zapraszamy na webinarium informacyjne poświęcone konkursowi, które odbędzie się 17 maja 2022 (wtorek), godz. 14.00 w trybie online.

Podczas webinarium dowiesz się:

  • Dla kogo przeznaczony jest konkurs #Nephrohero?
  • Jakie są cele konkursu i wymagania dotyczące wnioskodawców?
  • Jakie projekty mają szansę na uzyskanie grantu i pilotażowe wdrożenie w polskim systemie ochrony zdrowia?
  • Czym jest Warsaw Health Innovation Hub i jaka jest rola partnerów konkursu?
  • Dlaczego przewlekła choroba nerek (PChN) nazywana jest „niewidzialnym wrogiem”?

Zapraszamy do rejestracji

Wszystkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: nephrohero@eithealth.eu.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.