Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nagrody dla promotorów zakupów innowacji – konkurs trwa

Pod koniec kwietnia wystartował nowy konkurs na europejskiego lidera w dziedzinie zakupów innowacji – European Innovation Procurement Awards (EUIPA). Zgłoszenia można składać do 17 sierpnia 2023.

Rola zakupu innowacji w sektorze publicznym ma kluczowe znaczenie nie tylko w kontekście modernizacji EU, ale i zapewnienia jej autonomii ekonomicznej oraz zwiększenia konkurencyjności jej gospodarki na światowym rynku.

O nagrodę EUIPA mogą ubiegać się zarówno prywatne, jak i publiczne podmioty, które w codziennej działalności promują ideę zakupów innowacji i starają się propagować najlepsze praktyki z tego obszaru.

Konkurs obejmuje dwie kategorie, w których zwycięskie podmioty otrzymają nagrodę w wysokości 75 tys. euro; podmioty, które zajmą drugie miejsce – 50 tys. euro, zaś miejsce trzecie to 25 tys. euro. Te kategorie to:

  • Innovation procurement initiative – tu nagrodzone zostaną najciekawsze działania w obszarze strategii średnio- i długoterminowych, które stymulować będą zakupy innowacji i rozwiązania systemowe w tej dziedzinie,
  • „Green energy transition” – w tej kategorii liczyć się będą zakupy innowacyjnych rozwiązań wspierające przejście na zieloną energię.

Konkurs trwa do 17 sierpnia 2023  r., a więcej szczegółów znaleźć można tutaj

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.