Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Biało niebieski tramwaj stojcy na przystanku w centrum miasta
Pixabay.com

Konkursy o tematyce miejskiej – nabory otwarte do września

Przypominamy, że w programie Horyzont Europa do września można składać wnioski projektowe w konkursach o tematyce miejskiej.

Sytuacja na światowym rynku surowców, wskazuje na to, że koszty utrzymania domów i mieszkań będą dużym obciążeniem dla naszego portfela. Chociażby z tego powodu warto zainteresować się konkursami, które dotyczą zwiększonej efektywności energetycznej budynków. Ta ma wpływ na obniżenie kosztów dla konsumentów, ale nie tylko. To także mniejsze zużycie surowców i ważny krok w stronę neutralności klimatycznej.

Wnioski można składać do 6 września 2022 r. (oraz w kolejnym naborze do 23 stycznia 2023). Tematyka konkursowa dotyczy zwłaszcza użycia technologii cyfrowych w budownictwie, automatycznego monitorowania charakterystyki energetycznej budynków oraz systemów ogrzewania, chłodzenia, jak i technologii modernizacji.

Ze szczegółami można zapoznać się tutaj: Nadchodzą konkursy dotyczące budownictwa.

Tematyka miejska to również zagadnienia związane z transportem w miastach. Tematy konkursowe obejmują wyzwania związane z logistyką, mobilnością w miastach i infrastrukturą transportową. Całkowity budżet konkursu wynosi 91 mln euro, a termin składania wniosków upływa 6 września 2022 r.

Ze szczegółami można zapoznać się tutaj: 1,2 mld euro czeka na innowatorów zajmujących się tematyką transportu.

Warto skorzystać z oferowanych możliwości!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.