Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

1,2 mld euro czeka na innowatorów zajmujących się tematyką transportu

Naukowcy i przedsiębiorcy zainteresowani tematyką transportu wciąż mogą ubiegać się o granty w tej dziedzinie, zarówno w ramach konkursów klastra 5 Klimat, energia, mobilność, jak i zaproszeń do składania wniosków publikowanych w ramach partnerstw europejskich.

28 kwietnia br. otwarte zostaną tematy konkursowe w ramach klastra 5  (HORIZON-CL5-2022-D6-02), które obejmują wyzwania związane z logistyką, mobilnością w miastach i infrastrukturą transportową. Całkowity budżet konkursu wynosi 91 mln euro, a termin składania wniosków upływa 6 września 2022 r.

Prezentacja KE dotycząca powyższych tematów.

Ze szczegółami konkursu zapoznamy Państwa podczas wiosennej edycji Tygodnia z Klastrami. A już teraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na komisyjnym portalu Funding & Tenders.

W ramach europejskich partnerstw instytucjonalnych tematy transportowe znajdziemy w partnerstwie Clean Hydrogen – 8 tematów (IA i RIA) o łącznym budżecie 98 mln euro. Terminy zamknięcia naborów: 31 maja i 20 września 2022.

Również partnerstwo Clean Aviation ogłosiło pierwsze konkursy obejmujące 14 różnych tematów z budżetem wynoszącym ponad 735 mln euro. Termin składania wniosków upływa 23 czerwca 2022 r.

Również 23 czerwca 2022 roku upływa termin składania wniosków na konkursy ogłoszone w ramach Europe’s Rail Joint Undertaking. Do wyboru mamy 6 tematów, z łącznym budżetem wynoszącym 234 mln euro.

Wspólne Przedsięwzięcie SESAR 3 (SESAR to badanie ATM – zarządzanie ruchem lotniczym – w ramach jednolitego europejskiego nieba) ogłosiło dwa zaproszenia do składania wniosków, każdy z 17 tematami i łącznym budżetem ponad 143 mln euro. Termin składania wniosków w obu naborach (wszystkie 34 tematy) to 13 października 2022 r.

Obejrzyj webinaria wprowadzające w tematy konkursowe klastra 5 – Klimat, energia, transport.

Warto skorzystać z oferowanych możliwości!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.