Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkursy ERA 2024: platforma do szukania partnerów projektowych otwarta do 29 lutego

Wkrótce otwarty zostanie nabór do kolejnego konkursu w ramach programu ramowego Unii Europejskiej Horyzont Europa w obszarze ERA – Zreformowanie i usprawnienie europejskiego systemu badań naukowych i innowacji. W Programie Pracy WIDERA na lata 2023–2024 dostępne są opisy wszystkich tematów objętych konkursem w roku 2024. Oficjalny termin otwarcia zaproszenia do składania wniosków wyznaczony został na 6 grudnia 2023 r.

Konkursy 2024 w obszarze ERA

Więcej na temat naboru ERA 2024.

W związku z powyższym, 9 listopada 2023 roku w Brukseli odbyło się spotkanie brokerskie dla obszaru ERA zorganizowane przez zespół projektu NCP_WIDERA.NET (sieć europejskich Krajowych Punktów Kontaktowych Horyzontu Europa w obszarze WIDERA) we współpracy z Komisją Europejską.

Wydarzenie ERA 2024 Knowledge Day and Brokerage Event było wyjątkową okazją do nawiązania kontaktów dla podmiotów zainteresowanych tematyką konkursową z obszaru Zreformowanie i usprawnienie europejskiego systemu badań naukowych i innowacji oraz zapoczątkowania nowej współpracy w ramach przygotowywanych wniosków projektowych.

W związku z dużym zainteresowaniem możliwością nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych celem uczestnictwa w zbliżającym się konkursie w obszarze ERA strona wydarzenia została ponownie otwarta.

Do 29 lutego 2024 roku możliwe jest:

  • rejestrowanie nowych uczestników,
  • publikowanie nowych lub dodatkowych ofert współpracy,
  • umawianie nowych lub dodatkowych spotkań bilateralnych,
  • uczestnictwo on-line w zaaranżowanych wcześniej spotkaniach bilateralnych z innymi uczestnikami oraz wymiana wiadomości pomiędzy osobami zarejestrowanymi w bazie.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Poznanie jednostek zainteresowanych udziałem w programie Horyzont Europa,
  • Zdobywanie nowych kontaktów i inicjowanie międzynarodowej współpracy,
  • Ułatwienie tworzenia konsorcjów projektowych w celu złożenia wniosków w odpowiedzi na tematy konkursowe,
  • Rozwijanie nowych pomysłów projektowych na poziomie międzynarodowym,
  • Promowanie swoich wyników badań, technologii i know-how.

Wszelkie szczegóły na temat tego wydarzenia dostępne są na dedykowanej stronie internetowej.

Rejestracja w bazie uczestników jest obowiązkowa i dostępna na wspomnianej stronie internetowej.

Dodatkowo, zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami przedstawionymi w trakcie sesji plenarnej ERA 2024 Knowledge Day and Brokerage Event z 9 listopada 2023 r., w tym dotyczących tematów konkursowych 2024 w obszarze ERA. Są one dostępne na stronie wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji w bazie uczestników i życzymy owocnych spotkań bilateralnych.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.