Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Konkursy 2022 w obszarze Przestrzeń kosmiczna w ramach klastra 4 otwarte

  • Opublikowano: 28 października 2021
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska otworzyła nabór wniosków w nowym konkursie w obszarze Przestrzeń kosmiczna w ramach klastra 4 programu Horyzont Europa. W ramach konkursu jest do rozdysponowania 254 mln euro. Projekty należy złożyć do 16 lutego 2022 r.

Wnioski można składać w 22 tematach w ramach zaproszenia „Open strategic autonomy in developing, deploying and using global space-based infrastructures, services, applications and data”.

Zagadnienia konkursowe  dotyczą:

  • systemów komunikacji satelitarnej i towarzyszącym im usług;
  • wsparcia rozwoju technologii na rzecz środków wynoszenia wielokrotnego użytku;
  • rozwoju usług w ramach programu Copernicus dotyczących zmian klimatycznych, monitoringu jakości atmosfery, bezpieczeństwa czy zarządzania kryzysowego;
  • tematów przekrojowych dotyczących programu Copernicus oraz wsparcia badań w dziedzinie grawimetrii kwantowej na rzecz obserwacji Ziemi;
  • rozwoju technologii kosmicznych na rzecz niezależności i konkurencyjności Europy;
  • wsparcia rozwoju usług w ramach programów EGNSS i Copernicus w temacie Europejskiego Zielonego Ładu;
  • rozwoju usług w oparciu o EGNSS na rzecz bezpieczeństwa i zarzadzania kryzysowego.

Budżet: 254 mln euro

Otwarcie konkursów: 28 października 2021

Data zamknięcia: 16 lutego 2022

Zainteresowanych udziałem w konkursach zachęcamy do obejrzenia nagrania dnia informacyjnego dla klastra 4, który odbył się 22 października 2021 r.  w ramach Tygodnia z Klastrami w programie Horyzont Europa. Zapis jest dostępny na profilu FB KPK.

Dodatkowo agencja EUSPA (European Union Agency for the Space Programme) zaprasza na organizowany przez siebie w Pradze dzień informacyjny. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2021 r w formule hybrydowej. Chętnych zapraszamy do rejestracji i zapoznania się z pełną informacją na stronie wydarzenia.

Natomiast 10 listopada 2021 r. sieć Krajowych Punktów Kontaktowych COSMOS organizuje spotkanie brokerskie, będące znakomitą okazją do nawiązania kontaktu z europejskimi jednostkami naukowymi i przemysłowymi w celu omówienia pomysłów na projekty do nowo otwartych konkursów,  ale będzie to także doskonała możliwość rozszerzenia sieci kontaktów do przyszłej współpracy [Rejestracja].

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.