Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Komisja Europejska zaprasza do konsultacji w zakresie Cloud-Edge-IoT

Dyrekcja Generalna ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG Connect) Komisji Europejskiej zaprasza do udziału w konsultacjach na temat przyszłości europejskich programów B+R+I, na lata 2025-2027, w zakresie Cloud-Edge-IoT. Opinie można przesłać do 14 kwietnia 2023.

W ramach klastra 4, w programie Horyzont Europa, Komisja Europejska wspiera nową strategię dotyczącą kontinuum Cloud-Edge-IoT następnej generacji, z większą inteligencją i autonomią na krawędzi. Inwestycje w badania i rozwój w ramach Programu Pracy na lata 2023-2024 będą koncentrowały się na ustanowieniu technologii bazowej i wyłaniających się koncepcji systemowych opartych na paradygmatach cloud-edge computing poprzez wykorzystanie odpowiednich elementów informatyki, łączności, IoT, AI i cyberbezpieczeństwa. Dalsze badania i rozwój poświęcone są rozwojowi kontinuum Cognitive Cloud-Edge Computing, jako hiperrozproszonego podejścia obliczeniowego, które wykorzystuje techniki sztucznej inteligencji w celu przyspieszenia automatyzacji i dynamicznej adaptacji zarządzania zasobami w urządzeniach IoT oraz modelach Edge i Cloud computing. Ale co czeka nas po 2025 roku?

DG Connect zaprasza do udziału w konsultacjach wszystkich, którzy chcą wyrazić swoje wizjonerskie spojrzenie na przyszłość europejskich programów B+R+I, na lata 2025-2027, w zakresie Cloud-Edge-IoT.

KE zbiera opinie w kontekście nowych sposobów zarządzania kontinuum Cloud to Edge, nowych trendów, takich jak przejście z MetaOS w kierunku MetaWeb, przemysłowego IoT w kierunku Metaverse@theEdge, radykalnie nowych wyzwań inżynierii oprogramowania lub powiązanych z nimi przemian.

Zebrane opinie pomogą w ukierunkowaniu inwestycji Komisji Europejskiej, a także w definiowaniu polityki UE oraz przyszłych tematów w dziedzinie badań naukowych w zakresie chmury, krawędzi i Internetu.

Wkłady można przesyłać do 14 kwietnia 2023.

Więcej informacji.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.