Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Inicjatywa na rzecz Innowacji w Dziedzinie Zdrowia (IHI) publikuje nowe tematy badań

Zbliża się otwarcie (opóźnionego) konkursu 4 i konkursu 5 Inicjatywy na rzecz Innowacji w Dziedzinie Zdrowia (IHI JU). IHI publikuje wstępne teksty tematów przed oficjalnym uruchomieniem zaproszenia, aby dać potencjalnym wnioskodawcom dodatkowy czas na rozpoczęcie budowania konsorcjum i przygotowanie wniosku. Zainteresowanych zapraszamy na dni informacyjne IHI Call Days, które odbędą się w dniach 19-29 czerwca 2023.

Poniższe tematy są rozważane do uwzględnienia w kolejnych zaproszeniach IHI do składania wniosków, które planowane jest na lato 2023 roku.

Zaproszenie IHI nr 4 (zaproszenie dwuetapowe):

  • Poszerzanie wiedzy translacyjnej u miniświnek: droga do ograniczenia i zastąpienia zwierząt z rzędu naczelnych w nieklinicznej ocenie bezpieczeństwa;
  • Zorientowane na pacjenta pobieranie próbek krwi w celu umożliwienia zdecentralizowanych badań klinicznych i poprawy dostępu do opieki zdrowotnej;
  • Inkluzywne analizy kliniczne na rzecz sprawiedliwego dostępu do badań klinicznych w Europie;
  • Ustanowienie nowych podejść w celu poprawy badań klinicznych nad rzadkimi i bardzo rzadkimi chorobami;
  • Bezpieczne i zrównoważone w fazie projektowania (SSbD) opakowania i rozwiązania w zakresie urządzeń jednorazowego użytku dla produktów opieki zdrowotnej;
  • Zrównoważony rozwój i wytwarzanie produktów opieki zdrowotnej w obiegu zamkniętym oraz ich ilościowa ocena wpływu na środowisko.

UWAGA!  Wstępne tematy dotyczące wiedzy translacyjnej u miniświnek i zorientowane na pacjenta pobieranie próbek krwi zostały nieznacznie zmodyfikowane w porównaniu z wersjami opublikowanymi wcześniej na stronie  IHI Future opportunities.

Niepublikowane wcześniej tematy konkursu 5

Zaproszenie IHI nr 5 (zaproszenie jednoetapowe):

  • Przyspieszenie wdrażania nowych metodologii i innych innowacyjnych podejść bez wykorzystania zwierząt do opracowywania, testowania i produkcji technologii medycznych;
  • Opracowanie i udowodnienie zasad nowych zastosowań klinicznych rozwiązań teranostycznych;
  • Ulepszone metody przewidywania, wykrywania i leczenia na potrzeby kompleksowego leczenia udaru mózgu;
  • Maksymalizacja potencjału generowania danych syntetycznych w zastosowaniach opieki zdrowotnej.

Tematy te są nadal w konsultacjach, w związku z tym mogą one ulec znacznym zmianom między wersjami opublikowanymi obecnie i ostatecznie w uruchomionych zaproszeniach.

Aby być na bieżąco z aktualizacjami projektów tekstów, a także możliwościami rejestracji na  wydarzenia IHI dotyczące zaproszeń, IHI oferuje comiesięczny biuletyny oraz media społecznościowe: TwitterLinkedIn | Mastodon.

Wszystkie informacje dotyczące tematów przyszłych zaproszeń IHI mają charakter orientacyjny i mogą ulec zmianie. Ostateczne informacje na temat przyszłych połączeń IHI zostaną przekazane po zatwierdzeniu przez Radę Zarządzającą IHI.

IHI Call Days

Zainteresowanych zachęcamy do udziału w IHI Call Days, które mają na celu dostarczenie przyszłym wnioskodawcom informacji potrzebnych do przygotowania wniosku oraz zidentyfikowanie partnerów do konsorcjów:

19-22 czerwca 2023 | Call 4

26-29 czerwca 2023 | Call 5

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.