Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.
Baner informacyjny: na tle grządek sałaty napis: Hungry EcoCities, Open calls for Artists

Hungry EcoCities – europejskie granty dla artystów

Uwaga artyści! Jesteś pasjonatem zrównoważonego rozwoju i szukasz platformy, która przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych w Europie? Nie szukaj dalej! Europejski projekt Hungry EcoCities zaprasza do składania aplikacji do pierwszego otwartego konkursu, którego celem jest wspieranie artystów w rozwijaniu nowych pomysłów i szerzeniu świadomości na temat tego kluczowego zagadnienia.

Hungry EcoCities proponuje sojusz na wysokim poziomie pomiędzy nauką, technologią i sztuką, aby skutecznie zbadać, w jaki sposób technologie i aplikacje cyfrowe mogą prowadzić do zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych, bardziej zrównoważonych łańcuchów wartości, postaw ekologicznych i bardziej etycznej konsumpcji żywności.

Celem projektu Hungry EcoCities jest także przeprowadzenie eksperymentów, wraz z wybranymi kandydatami, i wymyślanie rozwiązań dla przyszłości żywności poprzez bardziej zdrowy, zrównoważony, odpowiedzialny i przystępny cenowo system rolno-spożywczy, który będzie możliwy dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji.

Wysokość dofinansowania:

Całkowity planowany budżet otwartego konkursu: 400 000 euro (Hungry EcoCities Call for Artists).
Maksymalna kwota wsparcia finansowego dla każdego podmiotu (każdej strony trzeciej): do 40 000 euro.

Terminy składania wniosków:

Otwarcie konkursu: 1 marca  2023 r. 
Wnioski należy składać do 15 maja 2023 r. (do godz. 17:00, czasu brukselskiego)

Idealny kandydat:

Artysta spełniający warunki konkursu projektu Hungry EcoCities posiada zarówno umiejętności artystyczne, jak i wiedzę/ekspertyzę techniczną.

Idealne projekty są proponowane przez Artystów, którzy:

  • Poszukują odpowiedzi na palące pytanie: Jak zwiększona świadomość i narzędzia technologiczne mogą wpłynąć na przyszłość, w której odpowiedzialnie wykorzystujemy zasoby do produkcji i konsumpcji żywności?
  • Wykazują się walorami artystycznymi, jak również potencjałem odpowiedzialnej innowacji.
  • Skupiają się na jednym lub kilku narzędziach technologicznych z Digital Toolbox: AI, BIOTECH, DIGITAL.
  • Potrafią odpowiedzieć na jeden z kierunków eksperymentów przedstawionych przez pracownie zrzeszone w projekcie: MEGA SCALE, LOCAL CONDITIONS,  CITY+FARMING SYNERGIES.

Więcej informacji o konkursie:

https://hungry-ecocities-artists.fundingbox.com/
https://www.facebook.com/STARTSEU1/?locale=fr_FR

Broszurka z informacjami:

Hungry EcoCities Call for Applicants Announcement

Sesja informacyjna dla tego konkursu odbędzie się 20 marca 2023 r., o godz. 10.00. Rejestracja

Projekt HungryEcoCities otrzymał dofinansowanie z programu Unii Europejskiej Horyzont 2020 w zakresie badań i innowacji. Jest on częścią programu S+T+ARTS. Konkurs organizowany przez projekt Hungry EcoCities odbywa się na zasadzie finansowania kaskadowego. O tym mechanizmie pisaliśmy już przy okazji konkursów otwartych przez inne projekty europejskie.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.