Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

FundingBox na czele sieci wsparcia ukraińskiej społeczności startupowej deep-tech

Komisja Europejska ogłosiła partnerów w ogólnoeuropejskiej sieci, którzy będą wspierać ukraińską społeczność startupową deep-tech. Inicjatywę koordynować będzie firma FundingBox Accelerator z Warszawy, w skład konsorcjum wchodzą 22 organizacje, w tym sześć ukraińskich.

Inicjatywa Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC) o wartości 20 mln euro ma na celu zapewnienie ukraińskim startupom tak potrzebnego wsparcia oraz pomoc w rozwoju i integracji z europejskim ekosystemem innowacji, aby mogły stać się kluczowymi motorami gospodarczymi ożywienia gospodarczego Ukrainy.

Program docelowo wesprze 200 ukraińskich startupów z branży deep-tech kwotą do 60 tys. euro dla każdego z nich. Firmy otrzymają także wsparcie w postaci doradztwa biznesowego, coachingu, mentoringu i matchmakingu.

Przeznaczone na te działania 20 mln euro zostanie rozdzielone za pośrednictwem ogólnoeuropejskich sieci stowarzyszeń startupów, centrów wsparcia przedsiębiorczości, inkubatorów i akceleratorów.

Sieć wybrana w drodze konkursu jest koordynowana przez firmę FundingBox Accelerator z Warszawy. W skład konsorcjum wchodzą 22 organizacje i stowarzyszenia start-upów, w tym 6 partnerów ukraińskich (wśród nich Ukrainian Start-up Fund i Cyber/nnov8), a także partnerzy z 13 innych krajów.

Wsparcie to stanowi uzupełnienie trwających inicjatyw Europejska Przestrzeń Badawcza dla Ukrainy (ERA4Ukraine), Horizon4Ukraine i ERC dla Ukrainy, a także specjalnego programu stypendialnego o wartości 25 mln euro w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) dla przesiedlonych naukowców z Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE: Wsparcie Komisji Europejskiej dla naukowców z Ukrainy – podsumowanie

Więcej informacji na stronie KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.