Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie granty dla innowatorów w zakresie tożsamości cyfrowej

Europejski projekt TRUSTCHAIN, finansowany z programu Horyzont Europa, rozpoczął właśnie swój pierwszy otwarty nabór dla aplikacji, które jasno definiują, unowocześniają/rozszerzają stan wiedzy i rozwijają innowacyjne rozwiązania w zakresie zdecentralizowanej tożsamości cyfrowej (ang. Decentralised Digital Identity). Wnioski można składać do 10 kwietnia 2023.

Konkurs organizowany przez projekt TRUSTCHAIN odbywa się na zasadzie finansowania kaskadowego. O tym mechanizmie pisaliśmy już przy okazji konkursów otwartych przez inne projekty europejskie.

Otwarcie konkursu: 8 lutego 2023
Zamknięcie konkursu: 10 kwietnia 2023 (17:00 CEST)

Budżet konkursu: 1 755 000 euro. W ramach konkursu zostanie wybranych 15 projektów, czyli można się ubiegać o dotację w wysokości do 117 000 euro (bez kapitału własnego). Dodatkowo konsorcjum europejskiego projektu TRUSTCHAIN zapewnia bezpłatny dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury, działania mentoringowe i coaching.

Kto może aplikować: konkurs skierowany do programistów, innowatorów, badaczy, MŚP i przedsiębiorców.

27 lutego 2023 odbędzie się webinarium informacyjne. Rejestracja:

.

Więcej informacji na stronie projektu TRUSTCHAIN. 

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.