Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Europejskie Dni Badań i Innowacji w czerwcu oficjalnie zainaugurują program HE

  • Opublikowano: 15 lutego 2021
  • Autor: redakcja

Tegoroczne Europejskie Dni Badań i Innowacji odbędą się 23 i 24 czerwca 2021 r. – poinformowała Komisja Europejska. Wydarzenie będzie oficjalną inauguracją Horyzontu Europa, nowego programu UE w zakresie badań i innowacji (2021-2027).

Program wydarzenia będzie koncentrował się na nowych inicjatywach mających na celu wzmocnienie Europejskiej Przestrzeni Badawczej oraz podkreśli znaczenie wspólnych badań i innowacji w podnoszeniu się po pandemii koronawirusa, a także dla bardziej ekologicznej i bardziej cyfrowej przyszłości.

To dwudniowe wydarzenie zgromadzi polityków, naukowców, przedsiębiorców i obywateli, którzy będą debatować i kształtować przyszłość badań i innowacji w Europie i poza nią. Podobnie jak w poprzednich edycjach, konferencja polityczna ma przyciągnąć tysiące uczestników z całego świata.

Wiadomości i aktualizacje dotyczące czerwcowego wydarzenia będą regularnie udostępniane w mediach społecznościowych i oznaczane hasztagiem #RiDaysEU, a także na stronie internetowej wydarzenia.

Od pierwszej edycji w 2019 r. Europejskie Dni Badań i Innowacji są corocznym sztandarowym wydarzeniem Komisji Europejskiej poświęconym przyszłości badań naukowych i innowacji. Konferencja stwarza okazję do nawiązania kontaktów, podsumowania osiągnięć badań i innowacji oraz zebrania opinii szerokiego spektrum decydentów, interesariuszy i obywateli na temat tego, jak polityka i finansowanie badań i innowacji może przyczynić się do realizacji europejskich priorytetów.

Zeszłoroczne wydarzenie online przyciągnęło ponad 35 tys. zarejestrowanych uczestników ze 188 krajów. Wzięli oni udział w 146 panelach.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.