Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

European Social Innovation Competition 2023 – zgłoszenia tylko do 30 maja

Tylko do 30 maja 2023 można wysyłać zgłoszenia do nagrody European Social Innovation Competition (EUSIC) dla projektów, które są najbardziej innowacyjne pod kątem znaczenia dla społeczeństwa, przyczyniając się do tworzenia Europy bardziej sprawiedliwej, inkluzywnej i zrównoważonej.

Przyznawana od 10 lat nagroda ma na celu wsparcie innowatorów, którzy przekształcają swe pomysły na konkretne rozwiązania, a także ma za zadanie stymulowanie tworzenia radykalnych innowacji, kształtujących nasze społeczeństwo i stanowiących odpowiedź na najbardziej aktualne wyzwania w obszarze społecznym.

W tym roku motywem przewodnim EUSIC jest hasło „Fighting Energy poverty” – Repower EU, zatem proponowane pomysły powinny skupiać się na takich zagadnieniach jak np. monitoring zużycia energii, modele cenowe, nowoczesne sposoby pozyskiwania i oszczędzania energii, wspólne przedsięwzięcia w tym zakresie itp. W tym kontekście innowacja w obszarze społecznym może oznaczać np. nową lub na nowo zdefiniowaną usługę, model biznesowy lub nowatorskie rozwiązanie technologiczne.

Dla zwycięzców (podmioty prawne lub osoby fizyczne) przewidziano nagrodę w wysokości 50 tys. euro.

Nabór zgłoszeń trwa tylko do 30 maja 2023 r.

Więcej informacji oraz strona konkursu: eusic-prizes

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.